Ana Sayfa / Analizler / “Bitcoin ve Altın Yarışında Kazanan Taraf Altın Olacak”
Bitcoin ve Altın Yarışında Kazanan Taraf Altın Olabilir

“Bitcoin ve Altın Yarışında Kazanan Taraf Altın Olacak”

Peter Schiff tarafından yapılan analize göre Bitcoin ve altın arasındaki yarışta kazanan taraf altın olacak. Altının uçacağını ve Bitcoin’in ise çakılacağını iddia eden ünlü ismin açıklamaları büyük yankı uyandırmaya devam ediyor.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, altın ve Bitcoin kıyaslamasında çoğu zaman altını tutmasıyla tanınıyor. Yaptığı yeni açıklamalarda da yine altının üstün olacağını vurgulayan tanınan ismin açıklamaları oldukça dikkat çekici.

Kripto para yatırımcıları günümüzde Bitcoin ve diğer birimleri “dijital altın” lakabıyla anmaya devam ediyor. Hatta birçok zaman kripto paraların altına kıyasla daha iyi performans kaydettiğini düşünen yatırımcılar, bu iddiasının arkasında gibi duruyorlar. Bitcoin’in de tıpkı altın gibi güvenli liman olduğunu iddia eden yatırımcılar olsa da bunun tersini savunanlar da bir hayli fazla. Özellikle de ülkemizde artık gelenekselleşmiş bir yatırım aracı olan altının yerinin ayrı olduğunu söylemek mümkün. Bu yüzden de insanlar kripto paralar yerine altına yatırım yaparak güvende olacaklarını dile getirmekteler.

Twitter hesabı üzerinden açıklamasını dile getiren Peter Schiff, artık işlerin tersine döndüğünü ve altının Bitcoin karşısında büyük bir üstünlük sergileyeceğini düşünüyor. Her ne kadar Bitcoin piyasaları şuan için Schiff’in açıklamalarını doğrulamıyor olsa da kendisi açıklamalarının arkasında durmakta. Özellikle de corona virüsü nedeniyle altının değer kazanmasıyla birlikte ünlü ismin bu açıklamayı yapmış olabileceği düşünülüyor.

Yakın zamanda inanılmaz hızda değer artışı yaşayan altın çıkışına devam ederken Bitcoin ise durgunluğuna devam ediyor. Her zaman için yatırımcılar arasında büyük bir iddialaşma konusu olan altın ve Bitcoin arasında kazananın kim olacağı hala büyük bir muamma. Merkeziyetsizlik iddiasıyla kısa sürede milyonlarca yatırımcıyı kendisine çekmeyi başaran kripto paranın mı, yoksa yüz yıllardır insanlığın yatırım aracı olan altının mı kazanacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak gerçek şu ki, özellikle virüs nedeniyle piyasaların çöktüğü şu günlerde kurumsal yatırımcılar yüzlerini altına dönmüş durumdalar.

Her Gün Yüzlerce Bilgisayara Kripto Para Virüsü Bulaştığı Ortaya Çıktı

https://twitter.com/PeterSchiff

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü Bitcoin (BTC), 21 Eylül’de doların gücüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.