Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin ve Altın Yatırımlarının Yıllara Göre Kazanç Seviyeleri
Binance %20 İndirim
bitcoin ve altın kazanç kıyaslaması
bitcoin ve altın kazanç kıyaslaması

Bitcoin ve Altın Yatırımlarının Yıllara Göre Kazanç Seviyeleri

Bitcoin ve altın yatırımcıları arasındaki kazanç kavgası devam ederken ortaya yeni veriler de çıkmaya devam ediyor. Son olarak “Documenting Bitcoin” tarafından yapılan araştırmada da son yıllardaki BTC ve altın yatırımları arasındaki geri dönüşler ortaya çıkartıldı. Buna göre kripto para lideri altın ile arasındaki yarışı açık ara önde götürüyor gibi duruyor. İşte detaylar..

Bitcoin mi Daha Kazançlı Yoksa Altın mı?

“Documenting Bitcoin” tarafından yapılan araştırmada son 9 yılın Bitcoin ve altın yatırımlarının geri dönüşleri yer almakta. Buna göre bundan 9 yıl önce Bitcoin’e yapılan yatırım sahibine %286741 oranında bir geri dönüş sağlarken bu oran altında %8 olarak kaldı. Ayrıca geçen yılın verilerine baktığımızda ise BTC yatırımında geri dönüş oranı %19 olarak kalırken altın ise yatırımcısına ufak da olsa bir zarar ettirmiş gibi görünüyor.

Kripto para sektöründe son zamanlarda çalkantılı bir süreç devam ediyor. Gelen çeşitli yasak, kısıtlama ve bazı engeller piyasaları alt üst etmiş durumda. Bu nedenle birçok yatırımcı geçtiğimiz haftalarda önemli bir kayıp yaşadı. Ancak FED tarafından alınan kararlar ve gelen bazı olumlu haberler piyasaların tekrar toparlanması için yeterli ümidi vermiş gibi görünüyor. Kripto para borsalarından yüklü miktarlarda BTC ve altcoin alımları yapılıyor olması da bunu kanıtlar nitelikte. Bu yüzden de önümüzdeki haftalarda kripto para piyasalarında tekrardan bir olumlu hareketlenme görülecek gibi duruyor.

15 Ocak Gününde Binance Borsasında Trend Olan Kripto Paralar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

PlanB: "Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak"

Bitcoin (BTC) İçin Tarihinin En Kötü Haftalık Serisi Yaşandı!

Geçen ay yaşanan Bitcoin (BTC) düşüşü, yatırımcıları tarihin en kötü haftalık dönemine yönlendirdi. BTC şimdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.