Binance %20 İndirim

Bitcoin ve Ethereum Fiyatlarında Son Durum Ne? 30 Eylül Analiz

Kripto para piyasası, Ekim ayında keskin bir yönlü hareketle çözülmesi gereken sıkışık bir durumda görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum fiyatı da kritik noktalarda seyretmekte

30 Eylül Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı şu anda 19.730dolardan işlem görüyor. Kripto para lideri şu anda 8 günlük üstel ve 21 günlük basit hareketli ortalamalarda işlem görüyor. İki gösterge arasındaki bu sıkıştırma, yan fiyat hareketini çözmek için keskin bir harekete işaret etmekte.

Bitcoin’de hafta hacimde önemli bir artış görüldü. Binance borsası, son beş yıldaki işlemlerde en büyük artışı bildirdi. Artış, makroekonomik ortamda döviz enflasyonu açısından ilginç bir dönemde gerçekleştiği için dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İngiliz sterlini ve Japon yeni Yeni Eylül’de keskin bir düşüş yaşadı. Söz konusu düşüşler nedeniyle Bitcoin hacim artışına katkıda bulunulduğu, kayıplarını telafi etmeye çalıştıkları ve yeni gelirler elde etme potansiyeli peşinde koştukları belirtilmekte. Yaşanan bu gelişmelerle birlikte BTC fiyatının 20.900 dolara yükselmesi çok muhtemel, ancak 21.000 dolar bölgesine yakın birkaç direnç seviyesi bulunuyor. Bu tez, hareketli ortalamalardan yönlü bir sapma oluşturulana kadar tarafsız kalacaktır. İlk teyit hareketini içinse haftanın ilk gününde gözler Bitcoin fiyatı üzerinde olacak.

Ethereum fiyatı zayıflık gösteriyor

Ethereum fiyatı şu anda 1.352 dolardan işlem görüyor. Boğalar, tüm hafta boyunca 8 günlük EMA’dan destek bulmakta zorlandı. Bitcoin’in fiyat hareketinden farklı olarak, mevcut satışlar arasındaki hacim nispeten küçük görünüyor. Bu, düşüş eğiliminin zayıfladığına dair iyimser bir işaret olsa da, bazen piyasalar yalnızca satın alım ilgisi eksikliği nedeniyle hareket edebilir. Boğalardan tepki alınmaması durumunda, bu hareket gerçek bir düşüş trendinin kanıtı olabilir.

Göreceli güç endeksi, daha uzun zaman diliminde yükseliş eğilimi gösteriyor ancak ETH, sinyalin geçerli olup olmadığını doğrulamak için şimdiden yukarıya doğru yönelmeye başlamalıdır. Söz konusu aşağı yönlü trend, yazın en düşük seviyesi olan 880 doları hedefliyor. Düşüş görünümünün tersine çevrilmesi, 1.600 doların üzerinde kesin bir dönüş şeklinde olacaktır. Boğalar destek olarak bu engeli kırabilirse, Ethereum’un fiyatı Eylül’ün zirvesi 2.030 dolara yükselebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.