Binance %20 İndirim
bitcoin yukselis tarihi

Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat! 29 Kasım Analiz

Bitcoin ve Ethereum 29 Kasım analiz: Yatırımcı duyarlılığı belirsizliğini koruyor ve pazar liderlerini sıkı bir konsolidasyon içinde tutuyor. BTC ve ETH bu nedenle hala yönlü bir ralli izlemeye çalışmakta. Bununla birlikte, küresel kripto piyasası, son 24 saatte %1,42 değer kazanarak 833 milyar dolar değerine ulaştı. Ancak kripto piyasasının toplam hacmi %15,78 oranında azalarak 43,2 milyar dolara düştü. Toplam DeFi hacmi ise şu anda 2,78 milyar dolar ve toplam 24 saatlik kripto piyasası hacminin %6,47’sini temsil ediyor.

Huobi Token, listelenen ilk 100 kripto para birimi arasında en yüksek değer kazanan isim oldu. Son 24 saatte, HT fiyatı %9,91 artarak 6,98 dolar olan şu anki fiyatına ulaşırken, XCN fiyatı %9,28 artarak 45,22 dolara ulaştı. Öte yandan, Nexo ve BinaryX en çok kaybeden isimler oldu. NEXO %4,22 düşüşle 0,639 dolarda, BNX ise %3,9 düşüşle 141,7 dolarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi yana doğru gidiyor. Ek olarak, uzun fitillere sahip birçok kısa günlük mum da yüksek piyasa oynaklığına işaret eder; ancak, piyasanın değişken davranışına rağmen, BTC fiyatı kesinlikle iki teknik seviyeyi takip ediyor. Düşen bir trend çizgisi, iki haftadır kripto fiyatlarının daha yüksek seviyelere ulaşmasını engelledi. Bu direncin birden fazla tersine dönmesi, yatırımcıların agresif bir şekilde bu trend çizgisini sattıklarını gösteriyor. Öte yandan, 15.600 dolarlık destek şimdiden fiyatı iki kez tersine çevirdi.

Bu nedenle, Bitcoin fiyatı şu anda %1’lik bir gün içi kazançla 16.465 dolardan işlem görüyor. Ancak fiyatların devam eden konsolidasyondan kaçınması için yukarıdaki engellerin aşılması gerekiyor.

Ethereum fiyatında son durum

24 Kasım’da Ethereum’un fiyatı düşüş trendi çizgisinden sıçradı. Bu güçlü kırılma, altcoinleri potansiyel bir ralli için hazırlıyor, ancak durgun piyasa davranışı test aşamasını uzatmakta. Yeniden test sırasında daha yüksek fiyatları reddetmek için birkaç mum, 1.220 dolar noktasına yakın bir tavır sergiliyor. ETH’nin fiyatı şu anda %4’lük bir gün içi kazançla 1.219 dolardan işlem görüyor. Güçlü bir yükseliş mumu, acil direnci 1.187 dolardan kırmayı başardı. Fiyat, kırılan seviyenin üzerinde devam edebilirse, boğalar fiyatı 1.340 dolara kadar taşıyabilirler.

Aksi bir durumda, eğer boğalar 1.187 dolar seviyesinin üzerinde tutunamazlarsa, fiyat tekrar 1.080 dolara düşebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.