Binance %20 İndirim
hodl btc cryptopunk holdings

Bitcoin ve Ethereum Üzerindeki Yükseliş Piyasalara Öncülük Ediyor

Kripto para ekosistemi, birleşik piyasa kapitalizasyonu bir aydan fazla bir süredir ilk kez 1 trilyon dolarlık direnç noktasını yeniden test ettiğinden, hafta başından bu yana olumlu bir yörüngede görünüyor.

Kripto para ekosistemindeki en son gelişme, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) etkileyici fiyat hareketlerinden kaynaklanmakta. Son 24 saat içinde BTC, %1’lik bir artışı temsil eden bir fiyat olan 23.372 dolara yükseldi ve ETH de 1.850 dolara taşındı. ETH ayrıca son 2 gün içinde büyük ilerleme kaydetti ve CoinMarketCap verilerine göre 1.500 dolarlık direnç seviyesinin psikolojik engelini aştı ve 24 saatlik en yüksek seviye olan 1.580 dolara ulaştı.

Kripto para ekosistemindeki en son gelişmelerden, büyümeyi neyin tetiklediği kesin değil, ancak kripto kışının başlangıcından bu yana gecikmiş yükseliş düzeltmesini kesinlikle gösterdiği söylenebilir.

Bitcoin yeni destek buldu mu?

Kripto paralar, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite hisseleri ile birlikte bir yalpalamadan çıkıyor gibi göründüğü için, Bitcoin öncelikle çoğu kurumsal yatırımcı için dikkat çekiyor. MicroStrategy ve El Salvador gibi şirketlerin sermaye hareketlerinin son birkaç hafta içinde Bitcoin’e öncülük etmesiyle, önde gelen para biriminin doğal oynaklığı uzun süredir devam ediyor.

Fon akışı, geçişi sürdürmek için yeterince büyük olmasa da, özellikle perakende yatırımcılar arasında bir güveni geri getirmeye yetti.

Yukarıdaki 4 saatlik grafikte yer alan BTC/USDT işlem çifti, uzun sürmeyecek bir eğilime işaret etmekte. Mevcut zaman diliminde BTC’nin şu anda neredeyse aşırı alındığını gösteren RSI’ye ek olarak, kripto para 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görüyor ve bu da bir kurulumun ortasında olduğumuzu gösteriyor. Bu da daha uzun vadeli bir görüşü destekleyen bir satın alma fırsatı olabilir.

Ethereum’un en kötü günleri geride kaldı

Ethereum, kripto piyasası değişmeye başladığından beri fiyatı %50’den fazla düşmesinin ardından son günlerde özellikle etkileyici bir hareket gösterdi. Ethereum Foundation geliştiricileri The Merge on the Mainnet’i 19 Eylül’de başlatmayı planladığından, ETH’nin büyüme göstermesi için nedeni var gibi duruyor.

Ethereum 2.0’ın gelişi, yatırımcıların gelecekte ETH üzerine daha fazla yatırım yapmaları için önemli bir nedendir, çünkü tüm protokol, ağın daha enerji verimli olan ESG perspektifini iyileştirmeye hazır durumda. ETH blok zincirinin maksimum kullanımı, genellikle genel olarak kullanıcılar için daha kullanışlı blok zinciridir. Tüm bu faktörler, yakın gelecekte devam eden kripto para birikimini destekleyebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Ethereum (ETH) Geliştiricisi Merge Öncesi Uyarı Yayınladı

Ethereum yatırımcıları ve geliştiricileri, ana ağın (yürütme katmanı) işaret zinciriyle (konsensüs katmanı) birleşmesine hazırlanırken, Ethereum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.