Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin ve Ethereum’un Ani Düşüşleri Yatırımcıları Endişelendirmeli mi?

Bitcoin ve Ethereum’un Ani Düşüşleri Yatırımcıları Endişelendirmeli mi?

Bitcoin ve Ethereum’un Ani Düşüşleri Yatırımcıları Endişelendirmeli mi?

HIVE Blockchain Technologies yönetim kurulu başkanı Frank Holmes, yatırımcıların ve traderların bu haftanın başındaki Bitcoin ve Ethereum düşüşleri konusunda endişelenmemesi gerektiğini söyledi. “Volatilite, kripto para birimlerinin DNA’sında vardır,” dedi.

Ethereum ve DeFi üzerine konuşan Holmes, “Bunun olağanüstü bir sektör olduğunu düşünüyorum. Buradan pek çok yeni türev çıkacak ve mavi gökyüzünden başka bir şey görünmüyor. Ancak son derece değişken,” ifadelerini kullandı.

Holmes, yatırımcıların kripto alanı için volatilitenin normal olduğunu anlamaları gerektiğini söyledi.

“BİR ŞEY YIKICI OLDUĞUNDA BU İNANILMAZ DALGALANMAYI GÖRDÜĞÜMÜZÜ DÜŞÜNÜYORUM. TESLA’YI DÜŞÜNÜN. TESLA, BİTCOİN VE ETHEREUM İLE AYNI VOLATİLİTE DNA’SINA SAHİP. HATTA ETHEREUM BİTCOİN’DEN DAHA VOLATİLDİR. GÜMÜŞÜN ALTINDAN DAHA VOLATİL OLDUĞU GİBİ. YIKICI OLAN HER ŞEY İLE BİRLİKTE BUNA KARŞI ÇIKANLAR VE ERKEN BENİMSEYENLER OLACAK.”

Holmes’ün yorumu, Ethereum’un 18 Şubat’taki en yüksek seviyesinden yaklaşık %25 düştüğü ve Bitcoin’in 21 Şubat’taki en yüksek seviyesinden %20 düştüğü sırada geldi. Holmes, kripto para birimlerinde “ani çöküşlerin” yeni olmadığını söyledi:

“ETHEREUM’DAKİ BU FLAŞ ÇÖKÜŞ, BİR YIL ÖNCE ETH’NİN 300 DOLARA YÜKSELDİĞİ, 100 DOLARA DÜŞTÜĞÜ; HEMEN 200 DOLARA GERİ ÇIKTIĞI VE DİĞER SEVİYELERE ÇIKMADAN ÖNCE BİR NEVİ YATAY HAREKET SERGİLEDİĞİ ANLARDA DA MEYDANA GELDİ.”

Bitcoin ve Ethereum’da ani bir çöküş meydana gelmişti

22-23 Şubat arasındaki düşüşün ardından kripto para birimleri biraz daha toparlanmış gibi gözüküyor. Pazartesi günü Bitcoin, 50 bin dolar seviyesinin altına inip 45 bin dolar seviyelerini görmüştü. Aynı şekilde Ethereum, 2.000 doların üzerindeyken 1.400 dolara kadar inmişti.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak?

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak? Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.