Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkatli Olması Gerek
Bitcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkatli Olması Gerek
Bitcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkatli Olması Gerek

Bitcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkatli Olması Gerek

Blok ödülü yarılanmasına az bir zaman kaldı ve Bitcoin yatırımcılarının özellikle de bu hafta dikkatli olmaları gerekiyor. Birçok tahminlerin yapıldığı bu olayın öncesinde ve sonrasında piyasaların hareketlenmesi bekleniyor. Ancak henüz hareketin ne yönde olacağına dair bir fikir birliği oluşabilmiş değil. Peki bu hafta Bitcoin yatırımcılarını ne bekliyor? İşte detaylar..

Bu hafta büyük bir belirsizlik içerisine giren ve 9.000 doların üstünde kısa bir süre seyreden BTC, daha sonrasında yeniden 8.700 seviyelerine kadar gerilemişti. Yazının kaleme alındığı sıralarda ise 8.869 dolardan işlem gören Bitcoin son 24 saatte oldukça sakin ilerledi diyebiliriz. Yatırımcıların ve madencilerin merakla beklediği halving, yani blok ödülü yarılanması olayı öncesi böylesine bir sessizlik korkutuyor.

Oldukça hareketli süreçten geçmesi beklenen Bitcoin’de birikimi bulunan yatırımcıların şu dönemde daha dikkatli olmaları gerektiği şüphesiz. Ani değişimlere karşı önlemler alınmalı ve gerekli müdahaleler doğru seviyelerde verilebilmeli. Halving sonrasında da ilk birkaç gün bir karmaşa hakim olabileceğinden tedbirin elden bırakılmaması yararınıza olacaktır.

Blok ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürüleceği bu halving olayından en çok endişe edenler elbette madenciler. Ağdaki işlem trafiğinin birkaç gün önce aşırı derecede artmasıyla yetersiz kalan madencilerin endişesi piyasaların yeteri kadar yükselmemesi. Yeni nesil aletlerin çıkartılacağı yakın zamanda madenciler artık daha az güçle daha çok performans elde edebiliyor olacaklar. Kripto para madenciliğinin merkezi halinde olan Çin’deki madencilerin büyük bir kısmı yeni versiyon cihazlara olan ilgisini ortaya çıkartmış durumda. Özellikle de bu işi kurumsal olarak büyük çaplarda yapan şirketlerin bu cihazları çoktan sipariş verdikleri biliniyor.

Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.