Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Yatırımcısı Altın Yatırımcısına Karşı Çok Daha Karlı Çıktı
Bitcoin Yatırımcısı Altın Yatırımcısına Karşı Çok Daha Avantajlı Çıktı
Bitcoin Yatırımcısı Altın Yatırımcısına Karşı Çok Daha Avantajlı Çıktı

Bitcoin Yatırımcısı Altın Yatırımcısına Karşı Çok Daha Karlı Çıktı

Yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoin yatırımcısı, altın yatırımcısına karşı çok daha karlı çıkmayı başardı. Araştırmaya göre Bitcoin’in ilk çıktığı zaman sadece 1 dolarlık yatırım yapanlar şimdi lüks bir yat alacak kadar zenginler. Ancak 10 yıl önce 1 dolarlık altın alan bir kişinin karı ise ancak çikolata almaya yetiyor.

Willy Woo adlı Twitter kullanıcısı ve aynı zamanda sıkı bir kripto para takipçisi olan kişi ayrıca  “Bunu altın destekçisi takipçilerine yorulmadan Bitcoin’in tanıtımını yapan Peter Schiff’e adıyorum.” yorumunu da yaptı. Peter Schiff ise şu şekilde yanıt verdi:

“Bitcoin’e şimdi 12,8 milyon dolar yatırırsan, 10,7 yıl sonra bir paket çikolata alabiliyorsan şanslısın demektir.”

Araştırmaya göre göre Bitcoin’e 2009’da yapılan 1 dolarlık yatırım, günümüzde 12,8 milyon dolar değere sahip. Karşılaştırmak gerekirse, aynı dönemde altına yapılan 1 dolarlık yatırımın değeri ise günümüzde yalnızca 1,66 dolar. İki karşılaştırmaya göre Bitcoin yatırımcısının altın yatırımcısına kat ve kat fark attığı rahat bir şekilde görülebiliyor.

Uzun yıllardır insanlar için gelenekselleşmiş bir yatırım aracı haline gelen altın ülkemizde de oldukça popüler bir konumda. Ancak gelir olarak ise altın çok daha düşük kalıyor gibi görünmekte. Bitcoin’e baktığımızda ise kısa sürede büyük bir kar oranının olduğunu görebiliyoruz. Altın daha çok güvenilir bir liman olarak nitelendirildiği için de tercih edilmekte. Birçok kişiye göre ise Bitcoin çok daha fazla riskli ve korkutucu. Bu yüzden de insanlar eski alışkanlık ve güvenli liman algıları nedeniyle altını bırakmak istemiyorlar. Ancak son yıllarda bu durumun değişmeye başladığını görüyoruz. Özellikle de corona virüs döneminde kendisine sağlam bir yatırımcı kitlesi çekmeyi başaran kripto paralara olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Bitcoin ve diğer kripto paraların bu gidişi korumaları halinde ilerleyen dönemlerde çok daha değerleneceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı Kısa Sürede 75.000 Dolar Olacak!

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü Bitcoin (BTC), 21 Eylül’de doların gücüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.