Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Yatırımcısı İçin Uyarı Çanları Çalıyor, Düşüş Kapıda!
Bitcoin Yatırımcısı İçin Uyarı Çanları Çalıyor, Düşüş Kapıda!
Bitcoin Yatırımcısı İçin Uyarı Çanları Çalıyor, Düşüş Kapıda!

Bitcoin Yatırımcısı İçin Uyarı Çanları Çalıyor, Düşüş Kapıda!

Birçok analistin görüşüne göre Bitcoin yatırımcısı için uyarı çanları çalıyor ve düşüş kapıda. Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.260 dolardan işlem görmekte olan kripto para lideri bir süredir düşüş trendini kıramamıştı. Uzun bir süredir yükselişe geçememesi nedeniyle de yatırımcılar artık kendilerine yeni yollar aramaya başladılar. Bu yolların başında da altcoinlerin geldiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin’de Son Durum

Özellikle son birkaç haftaya baktığımızda kripto para lideri Bitcoin’de yatırımcıların memnun olmadığını söylemek mümkün. Bitcoin’i takiben popüler altcoin birimleri de birer birer düşerken daha düşük hacimli coinlere olan ilgi artmaya devam ediyor. Daha düşük hamlelerle yatırımcısına çok daha fazla gelir sağlayabilen bu coinler son zamanların odağı haline gelmiş durumda. Buna birkaç örnek olarak Pazar günü %50 artış gösteren Vechain (VET) ve altcoin lansman fiyatından bu zamana %1000’i aşan kazancıyla Compound (COMP) gösterilebilir.

Piyasalar üzerinde Bitcoin’in hakimiyeti düşerken boğaların halen pes etmediğinin notunu da düşmek gerek. Sürekli olarak destek seviyeleri oluşturan Bitcoin boğaları pes etmeye niyetli görünmüyor. Şu anda 9.260 dolardan işlem görmekte olan kripto para lideri için önemli seviyeler 9.300 ve 9.500 olarak belirlenmiş durumda. Bu seviyelerin aşılması halinde tekrardan çıkış trendinin yakalanması için güçlü bir kozun bulunacağı belirtiliyor. Ancak henüz bu söylemler için erken diyebileceğimiz Bitcoin’de analistler tarafından alım veya satım yapılması önerilmemekte. Özellikle de kritik bir zamandan geçtiğimizi belirten analistlere göre yatırımcıların sabırlı olması gerekiyor.

Türk kripto para dünyasının da yakından tanıdığı bir isim olan George1Trader isimli Twitter kullanıcısı tarafından konuya dair yapılan yorum şu şekilde oldu:

“10.500 dolar seviyesinden önce muhtemelen 6.000-7.000 dolar aralığı test edilecek. Hedef en az 15.000 dolar.”

Yapılan yorumlardan çıkarılan sonuç bir düşüş olacağı yönünde, ancak bunun sağlam bir çıkışı tetikleyeceği düşünülüyor. O yüzden de bir hamle yapmadan önce iyice düşünmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

https://twitter.com/George1Trader/status/1280069019089932289

Binance

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin kripto parasının geleceği

Kripto Paralar Neden Ortaya Çıktı? Hangi İhtiyaca Cevap Veriyorlar?

Bitcoinle başlayan kripto para rüzgarı, dünyamızı son 8 yıldır alt üst ediyor. Kimisi, bunun olumlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.