Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Ağır Düşüşün Sebebi Acemi Yatırımcılar!
Bybit
Bitcoin'de Ağır Düşüşün Sebebi Yeni Yatırımcılar!
Bitcoin'de Ağır Düşüşün Sebebi Yeni Yatırımcılar!

Bitcoin’de Ağır Düşüşün Sebebi Acemi Yatırımcılar!

Bildiğiniz üzere kripto para piyasalarında genel bir düşüş mevcut. Bitcoin (BTC) önderliğinde başlayan bu düşüş ile ilgili de çeşitli araştırmalar devam ediyor. Şimdi de Benzinga Money tarafından Glassnode zincir üstü verilerinden yararlanılarak yeni bir araştırma yapıldı. Bu araştırmaya göre de Bitcoin’deki bu ağır düşüşün sebebi acemi yatırımcılara olarak gösteriliyor.

Bitcoin’deki Düşüşün Sebebi Acemi Yatırımcılar Olabilir mi?

Haberimizin hazırlandığı saatler itibariyle kripto para lideri Bitcoin 31.983 dolardan işlem görüyor. Nisan ve Mayıs aylarında rekorlar kıran BTC ne yazık ki söz konusu seviyeden oldukça uzaklarda. Buna sebep olarak gösterilen yeni yatırımcılar ise bu düşüş sürecinde panik yaparak gerçekten bu duruma sebep olmuş olabilirler.

Glassnode tarafından ortaya çıkartılan veriye göre ağır satış baskısının görüldüğü dönemlerde 3.4 milyar dolar ile kripto para tarihinin en büyük net zararı görüldü. Kısacası insanlar aldıkları değerin altından satarak büyük bir zarara uğramış durumdalar. Bu zararın boyutu ise tam 3.4 milyar dolar seviyesinde. Bu rekor zararın büyük bir bölümünü ise sektöre yeni atılan yatırımcılar oluşturuyor. İnsanlar kısa vadede hali hazırda zirve nokta olan 60.000 dolar seviyelerinden alım yaparak büyük bir riske girdiler. Ancak her şey istedikleri gibi gitmeyince de bir çoğu dayanamayarak zararına satış yapmak durumunda kaldı. Söz konusu veriler de bunu doğrular nitelikte.

Yeni yatırımcıların büyük bir çığ etkisi oluşturduğu kripto para piyasaları şu anda halen düşüşe devam ediyor. Sektörün yaşlı kurtları bu seviyeleri bir fırsat olarak görüyor olsa da yeniler daha önceki zararlarından dolayı yanaşmaya çekinir durumda. Bu durumun bir süre daha aynen bu şekilde gideceği düşünülürken Temmuz ayı sonları için umutlu konuşuluyor.

Bitcoin Madencilerinin Çin’den Hangi Ülkelere Taşındıkları Belli Oldu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin'in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin’in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı analist kripto para lideri Bitcoin’in düşebileceği seviyeyi duyurdu. Takipçileri ile BTC’nin bu piyasada hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.