Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’de Bizleri Bekleyen Taproot Güncellemesi Neler Vaat Ediyor?
Binance %20 İndirim
Bitcoin'de Bizleri Bekleyen Taproot Güncellemesi Neler Vaat Ediyor?
Bitcoin'de Bizleri Bekleyen Taproot Güncellemesi Neler Vaat Ediyor?

Bitcoin’de Bizleri Bekleyen Taproot Güncellemesi Neler Vaat Ediyor?

Bildiğiniz üzere kısa bir süre sonra Bitcoin (BTC) ağında Taproot güncellemesi hayata geçirilecek. Şu anda madencilerin yüzde 90’lık kısmı tarafından onaylanan güncellemede sayılı gün kalmış durumda. Peki yatırımcıların ve teknoloji meraklıların beklediği bu güncelleme bizlere neler vaat ediyor? Gelin bu konuya birlikte el atalım..

Bitcoin (BTC) Taproot Güncellemesinin Detayları

Bitcoin için Taproot güncellemesi yaklaşık 4 yıl sonra gelen en büyük güncellemelerden biri olma unvanını taşıyor. Bu güncelleme kısaca; gizliliği yenilemeyi, akıllı sözleşmeleri desteklemeyi ve işlem verimliliğini amaçlamakta. Ancak bu noktada en çok dikkat çeken kısım ise akıllı sözleşmelerin desteklenmesi olacak. Çünkü güncelleme ile birlikte artık Bitcoin (BTC) ağında geliştirilen DeFi projelerini duyabiliyor olacağız. Bu da bambaşka bir kapıyı yatırımcılara aralıyor olacaktır.

Schnorr Signature Algoritması

Bitcoin Taproot Güncellemesi Schnorr İmzası
Bitcoin Taproot Güncellemesi Schnorr İmzası

Gelecek olan Taproot güncellemesi ile birlikte ağda “Schnorr Signature” algoritması da hayata geçmiş olacak. Bu algoritma sayesinde ise tek bir işlem için birden fazla imza tek bir imza altında toplanabilecek. Bu sayede de çok imzalı işlemler arasındaki görünür farkın azaltılması hedefleniyor. Bir nevi işlemler için verimliliğin arttırılması olarak da yorumlamak mümkün.

Bİtcoin (BTC) ağında Taproot güncellemesinin 14 Ekim günü hayata geçirilmesi bekleniyor. Bununla birlikte BTC ağında DeFi protokolü geliştirmek için birçok yeni girişimin doğduğuna da şahit olabiliriz. Bitcoin ağına bambaşka bir boyut katacak olan bu güncelleme ile piyasalarda da olumlu bir hava görülebilir.

Analistin Cardano (ADA) Hakkındaki Bu Tahminleri Yatırımcıyı Korkuttu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Mark Mobius

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı

Bitcoin (BTC), fiyatlarındaki son düşüşle küresel yatırımcıların dikkatini çekti. Bazı büyük yatırımcılar, BTC yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.