Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz
Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz
Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle bekleniyor. Boğa piyasası sinyallerinin geldiği Bitcoin’de yarılanma döneminde beklenen performans görülememişti. Söz konusu performansın gerçekleşmeye başlayacağına dair sinyaller son birkaç gündür iyice artış gösteriyor.

Bitcoin’de zincir üstü analizleri adı verilen grafiklere baktığımızda boğa piyasasına dair sinyalleri görmek mümkün. Bu analizler genel olarak kripto para birimindeki kullanıcı ve yatırımcılar tarafından yapılan yorumlardan elde edilerek yapılmaktadır. NVT göstergesi ise, Bitcoin’in ağ değerini işlem/işlem oranını gösterir ve Bitcoin’in piyasa değerinin günlük zincir hacmine bölünmesiyle hesaplanır. Bitcoin’in ağ değeri adı verilen NVT göstergesi son dönemlerde popüler olan bir inceleme yöntemidir. Bu inceleme yönteminden elde edilen veriler üzerinden konuşacağız.

Santiment tarafından yapılan Bitcoin ağ değeri analizleri sonrasında sağlıklı olarak bildirilen NVT’de durumlar iyiye gidiyor gibi görünmekte. Buna ek olarak blok ödülü yarılanmasından hemen sonra Arcane Research tarafından yapılan Bitcoin piyasası incelemesinde Bitcoin ağına olan ilginin arttığı tespit edildi. Kısacası Bitcoin’e olan ilginin arttığı ve ağda yapılan işlem sayısının da buna oranla artmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu durumun aynı şekilde ilerlemesi durumunda uzun vadeli bir boğa piyasası görme ihtimali de bir o kadar artacaktır.

Kripto paralara olan ilgi düzenli olarak artmakta ve bu durum Bitcoin’in dışında Etherum için de faydalı olmaya başladı. Etherum grafiklerini izlediğimizde aslında Bitcoin’e benzer bir izlenim yaratıldığını söyleyebiliriz. Hemen hemen aynı dönemlerde yükselip alçalan bu iki coin birimi birbiri ile ilişkili seyir ediyor gibi görünmekte. Güncel durumda kripto paralara olan ilginin artması bu durumu daha da tetikleyecek ve Bitcoin başta olmak üzere diğer popüler kripto para birimlerinin de artış yaşamasını sağlayacaktır. Şuan için ABD piyasaları için yapılacak açıklamalar ve Goldman Sachs toplantısında alınacak kararlar piyasalar üzerinde etkili faktörlerden birkaçı. Bu iki olayın ardından Bitcoin’in alacağı pozisyonu hep birlikte göreceğiz.

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.