Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’de Büyük Güne Son 24 Saat Kaldı
Bitcoin'de Büyük Güne Son 24 Saat
Bitcoin'de Büyük Güne Son 24 Saat

Bitcoin’de Büyük Güne Son 24 Saat Kaldı

Advertisements

Bitcoin’de büyük gün olan blok ödülü yarılanmasına son 24 saat kalmış durumda. Madencilerin blok ödüllerinin yarı yarıya düşeceği halving sonrasına birçok senaryo çizilmiş vaziyette. Birçok analistin halving sonrasında piyasaların yükseleceğine dair yaptığı tahminler büyük umutlarla bekleniyor.

Son 24 saatte %1 oranında büyüme yaşayarak şu anda 8.900 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin’in hareketli anlar yaşadığını söyleyebiliriz. Sürekli olarak ani değişimlerin yaşandığı kripto para piyasalarında büyük bir heyecan söz konusu. Bu ani değişimlerin sebebi olarak da yatırımcıların kararsızlığı ve heyecanı olarak söyleyebiliriz. Peki bizleri halvinge son 24 saat kala neler bekliyor?

Halving Sonrası Düşüş Mü Yaşanacak?

Bitcoin’de yaşanan hareketliliğe baktığımızda bu durumun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak piyasaların yükselişinden sonra kazancını yapan yatırımcılar bir anda bu kazançları alıp çekilmek istediği için ani düşüş görülebilmekte. Halving sonrası beklenen yükselişin kısa süreli olduğunu ve yatırımcıların toplu bir şekilde satış yapmayı tercih ettiğini görebiliriz. Yükseliş gerçekleştikten sonra yatırım yapmak isteyenler için genelde tren çoktan kaçmış olabiliyor. Kendini bir anda zarar içerisinde bulan geç yatırımcılardan olmamak için kesinlikle dikkatli olunması gerekiyor. Elbette bunların sadece tahmin olduğunu ve yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizmek gerekiyor.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa hacmi 258 milyar dolardan 246 dolar seviyelerine kadar çekilmiş durumda. Bunu doğrudan Bitcoin ile eşleştirmek doğru olmasa da piyasalar için iyi bir sinyal olmadığını belirtebiliriz. Şu anda beklentiler tamamen kısa vadeli olarak planlandığı için ani değişimden korkan yatırımcılar kripto paralardan vazgeçebiliyor. Özellikle de kripto para dünyası ile yeni tanışmış ve birikimine zarar vermek istemeyen kişilerin bu düşüşe sebebiyet verdiğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Bitcoin ve diğer kripto paralar için hep kötü haberler verdiğimizi düşünmüş olabilirsiniz. Bu yüzden de şimdi sizler için iyi birkaç haberimiz var. Birçok kurumsal yatırımcı ABD petrol piyasalarında yaşanan çöküşten sonra tercihlerini kripto paradan yana kaydırmış durumda. Aralarında milyarder yatırımcıların da bulunduğu isimler varlık portföylerine Bitcoin de ekleyerek enflasyondan kendilerini korumak istiyor. Bu yüzden de tahminlerin yukarı yönde yapıldığını söyleyebiliriz. Varlık danışmanları da yavaş yavaş kripto paraların risk oranlarını düşürmeye başladılar. Bu da demek oluyor ki milyoner yatırımcıların varlıklarına Bitcoin ve diğer kripto paraları eklediğini göreceğimiz günler hiç de uzakta değil.

Bitcoin 2020 Yılının En Çok Kazandıran Varlığı Konumunda

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor!

Advertisements Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor! Abra CEO’su Bill Barhydt, parasının %50’sini Bitcoin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.