Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?
bitcoinde düşüş devam edecek mi
bitcoinde düşüş devam edecek mi

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?

Uzun bir süredir altcoinlerin gölgesinde kalan bitcoinde düşüş devam ediyor. Gün içerisinde 10.000 psikolojik sınırının da altlarına inen kripto para lideri şu anlarda 9.826 dolar gibi bir değerle işlem görmekte. Buna neden olan birçok sebep var ancak bunlardan ilkinin ilginin altcoinlere dönmesi olarak söyleyebiliriz. Daha çabuk dalgalanan altcoinlere yapılan yatırımların karşılık bulma süresi bitcoine göre çok daha kısa olduğu için yatırımcılar bir süredir bitcoinde beklemek yerine parasını daha çabuk değerlendirmek amacıyla daha küçük değerli altcoinleri tercih etmekteler.

Avrupa Merkez Bankasından Bitcoin Açıklaması

Ülkemizde Bitcoine Olan İlgi Devam Ediyor

Ülkemizde de bir hayli ilgi gören kripto para sektöründe insanımız tercihini bitcoinden yana yaptığını söylüyor. Daha çok risk almayı istemeyen müşteri profiline sahip Türk kripto para yatırımcıları bir gece sonra sürpriz yaşamamak adına altcoinlere yatırım yapmaya şuan için yanaşmıyor diyebiliriz.

Bitcoin yatırımlarının bu denli durgun gitmesi söz konusu olursa bir süre daha düşüş gözleyebiliriz. Ancak boğa veya balina denilen yüklü miktarda bitcoine sahip kişilerin olaya müdahale etmesi durumunda fiyatların biraz daha direneceğini söyleyebiliriz.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Son birkaç gündür kripto para piyasaları sessizliğini koruyor. Bu durum da “Düşüş kapıda mı?” sorusunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.