Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Piyasalarında Son Durum Ne?
Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Liderinde Son Durum Ne?
Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Liderinde Son Durum Ne?

Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Piyasalarında Son Durum Ne?

Advertisements

Son bir hafta içerisinde 1000 dolara yakın değer kaybı yaşayan Bitcoin’de düşüş devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.015 dolardan işlem görmekte olan kripto para liderinde son durum ne?

Başta ABD olmak üzere birçok ülkenin piyasalarında durgunluk, hatta onu takiben düşüşler görülürken bu durum kripto paraları da etkilemiş gibi görünüyor. İşlerin iyi gitmediği günlerde Bitcoin’in de düşüş göstermesine artık alışır olduk. Ancak bu durumun Bitcoin yatırımcılarını oldukça üzdüğünü söylemek gerek. Neredeyse 9.000 doların altından işlem gören BTC için yarınki açılış seviyesi merakla bekleniyor. Borsaların açılacağı saatlerde kripto para liderinin toparlayamadığını görürsek önümüzdeki hafta işlerin daha da kötü gittiğini görmemiz mümkün olacaktır.

Gün içerisinde 8.860 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC, şu anda tekrardan 9.000 desteğine geri dönmeye çalışıyor. Bu seviyenin de kırılması durumunda yatırımcıların daha da üzüleceğini söyleyebiliriz. Böyle bir durumda birçok yatırımcı ellerindeki varlıkları daha fazla zarar etme korkusuyla satabileceği için bu durum daha büyük bir düşüşün tetikleyicisi olabilir. Bu yüzden de 9.000 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğunu belirtmek gerek.

27 Haziran, yani dün ABD’de en fazla günlük corona virüs vakası kaydedildiği için insanları bir panik kaplamış durumda. Her ne kadar ABD bu durumun ciddiyetini kavramamış olsa da işlerin hiç de iyi gitmediği su götürmez bir gerçek. Bu durum ABD’de borsaları da etkileyerek en büyük endeksler bile %2.5’e varan değer kayıpları yaşamaktan kaçamadı. Bitcoin boğaları ise 9.000 ve 9.200 dolar seviyelerinde güçlü bir direnç gösterseler de borsalardaki bu düşüşün etkisinin yansımasına engel olamadılar.

%15 Düşüş Görüldü!

Bitcoin ve ulusal borsalarda yaşanan bu düşüş altcoinleri çok daha fazla etkilemiş gibi görünüyor. Dün BTC, %3 oranında değer kaybederken ETH %5.5 oranında düşüş yaşamaktan kaçamadı. En büyük 20 altcoin arasında bulunan bir diğer kripto para birimi olan Bitcoin SV ise yaşadığı %15’lik değer kaybı ile en fazla değer kaybı yaşayan birimlerden biri olmayı başardı. Kripto para piyasalarının bu denli kan ağlamasının sebebi olarak sadece Bitcoin’in düşmesini gösteremeyiz. Başta ABD olmak üzere borsalarda yaşanan düşüş de bu durumu tetikleyen nedenlerin başında geliyor.

İpuçlarını Çözen Kişi 10 Milyon Satoshi’nin Sahibi Olacak

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bu Haftaya Damga Vuran 5 Altcoin Birimi

14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Advertisements 14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.