Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği
Binance %20 İndirim
Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği
Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği

Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği

Bitcoin son dönemlerde yaptığı yüksek çıkışıyla tüm piyasalar üzerinde oldukça önemli etkiler meydana getirdi. Kripto para piyasaları maddi anlamdaki gücünü Bitcoin sayesinde çok daha fazla artırdı.

Ancak son dönemlerde yaşanan volatil düşüşler yatırımcılar üzerinde bazı endişeler yarattı. Fakat her şeye rağmen bazı uzman analistlerin yaptığı yorumlara göre Bitcoin hala canlı ve trilyon dolarlık bir değer olmayı sürdürecek. Piyasanın hala boğada olduğunu söyleyen analistler fiyat düşüşlerinin şu an için derin bir düzeyde olmayacağını belirtiyorlar.

Analist Willy Woo’nun Açıklamaları

Bir istatistikçi ve uzman analist olan Willy Woo, Bitcoin’in yakın zamanlardaki düşüşünden sonra 9000 doların üzerine nasıl yükseldiği ve piyasaya bir güven verdiği konusundan bahsetti. Aynı şekilde benzer senaryonun mevcut düşüşlerde de gerçekleşeceğini ve ivmenin hala yukarı yönlü olduğu konusuna değindi.

Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği
Bitcoin’de Fiyat Endişeleri ve 52 Bin Dolar Desteği

1 Trilyon Dolarlık Varlık

Analist Willy Woo, Bitcoin için 1 trilyon rakamının çok önemli bir seviye olduğunu her seferinde belirtiyor. Bunun geçilmesinin ve buraya ulaşılmasının güçlü bir kalkan olduğunu ve her zaman Bitcoin’i değeri açısından koruyabileceğinden bahsediyor.

Woo’ya göre spot tarafta BTC/USD paritesinde Bitcoin 53 bin dolar bandında tutunmaya devam edecek ve kendisini toparlayacak. Çünkü yeteri kadar alıcı desteği var gibi görünüyor.

BTC’ Ayı Dönemi

JP Morgan analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou ise Bitcoin için ciddi risklerin kapıda olduğunu vurguladı. Alıcıların eskiden olduğu gibi çok etkin olmayacağını belirten Panigirtzoglou, ayı dönemine giriş için çeşitli emareler olduğundan bahsetti.

Dogecoin Yükselişi

Her ne kadar Bitcoin üzerinde ve genel kripto para piyasasında ciddi bazı düşüşler meydana gelse de son dönemlerde kendisini en çok öne çıkaran alt coin, Dogecoin oldu. Bir haftada DOGE/USD %160’lık bir yükseliş yaşadı. Her ne kadar 20 Nisan Doge günü ilan edilse de bu coinde yaklaşık %18 oranında bir düşül meydana geldi.

Hakkında demir

Farklı Makaleler

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bir süredir yatırımcısının özlediği performansı yaşatan Bitcoin şu anda tekrardan 45.000 doların altına gerilemiş durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.