Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Halving İçin Son 7 Gün Kala Piyasalar Hareketli
Bitcoin'de Halving İçin Son 7 Gün Kala Piyasalar Hareketli
Bitcoin'de Halving İçin Son 7 Gün Kala Piyasalar Hareketli

Bitcoin’de Halving İçin Son 7 Gün Kala Piyasalar Hareketli

Advertisements

Bitcoin’de halving olayı için son 7 gün kala piyasalardaki hareketlilik de devam ediyor. Herkesin merakla beklediği olay öncesi 9.000 doların zorlanmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Kripto para yatırımcılarının gözlerini diktiği olayda bilindiği gibi madencilik ödülleri yarı yarıya indirilecek. Bu da haliyle BTC madencileri için bir kazanç düşüklüğü durumuna gelebilir. Ancak piyasalardaki bu yükselişin devam etmesi durumunda işlerin kötü olmayacağını söyleyebiliriz. Son günlerdeki aşırı işlem hacmi nedeniyle şuanda ağdaki işlem ücretleri artış göstermiş durumda. Talepleri karşılamaya gücü yetmeyen madenciler halving sonrasında da tam gaz devam edecekler gibi görünüyor. Yeni çıkacak modern madencilik aletleri ile de madencilerin gücüne güç katacağını söyleyebiliriz. Özellikle de kripto para madenciliğinin merkezi haline gelmiş olan Çin’den bu makineler için talep oldukça fazla.

Yazının hazırlandığı sıralarda 8.815 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin’in halving öncesi 9.000 doları aşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle de işlem hacminin aşırı derecede büyümesi de bu iddiaları destekler nitelikte. Aynı zamanda altcoin piyasalarına da etki eden bu olay birçok kripto para yatırımcısının işine yaramış gibi görünüyor. Mart ayında yaşadığı aşırı düşüşün ardından kendisini toparlayan ve hızla yükselişe geçen Bitcoin şu anda 9.000 doları zorlamaya devam ediyor. Bu seviyelerin aşılması durumunda bir süre daha yükseliş sağlayacak desteğin olduğu düşünülmekte. Her ne kadar yaşanacak olayların kestirilmesi zor olsa da yatırımcılara göre dijital altın olarak nitelendirilen Bitcoin için bu zamanlar tam bir fırsat. Bu dönemde kendisini ne kadar gösterebilirse bu hareketin ilerleyen dönemler için de olumlu olacağı düşünülmekte. Ayrıca kendisine yeni bir yatırımcı kitlesini toplamayı başaran Bitcoin artık daha popüler bir konumda. Dünyanın birçok ülkesinde adı duyulmaya başlanan BTC’nin halving olayı sonrasında bunlara daha da hız kazandıracağını söyleyebiliriz.

Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor!

Advertisements Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor! Abra CEO’su Bill Barhydt, parasının %50’sini Bitcoin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.