Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’de Panik Satışları 2022’de Katlanarak Artıyor
Binance %20 İndirim
Bitcoin'de Panik Satışları 2022'de Katlanarak Artıyor
Bitcoin'de Panik Satışları 2022'de Katlanarak Artıyor

Bitcoin’de Panik Satışları 2022’de Katlanarak Artıyor

Kripto para lideri Bitcoin bir türlü istediği ivmeyi yakalayamazken panik satışları 2022 yılında katlanarak artıyor. Zincir üstü analiz şirketlerinden Glassnode ve Decentrader tarafından açıklanan bu veriler yatırımcıları daha da korkuttu. İşte detaylar..

Yatırımcılar Panik Bir Şekilde Satış Yapmaya Devam Etti

Bitcoin’de son aylarda yatırımcıların panik bir şekilde satış yapmaya devam ettiği görülüyor. Özellikle de piyasalara geçtiğimiz yılın ortalarında giren yeni yetme yatırımcıların bu istatistiklerde başı çektiğini söylemek mümkün.

Bitcoin harcanan çıktı kar oranı (SOPR) grafiği

Zararına satış oranları istikrarlı bir şekilde artarken piyasalarda eskilerden beri bulunanlar durumla alay etmekte. Özellikle sosyal medyada görüşlerini dile getiren yatırımcılar kurumsalların bu panik satışlarını topladığını düşünüyor. Renato Shirakashi tarafından yaratılan SOPR grafiği hakkında yaratıcıdan gelen yorum ise zararına satış yapma psikolojisinde olanların yalnızca panik davranış sergileyenler tarafından geldiği oldu. Daha da zarar etme korkusuyla bu kişilerin zararına satış yaptıkları aktarılmakta.

Geçtiğimiz günlerde önemli bir çıkış yakalamış olan Bitcoin (BTC) son 24 saati de %2’lik bir çıkışla sürdürdü. Şu anda ise 37.049 dolardan işlem gören BTC için yatırımcıların desteği devam ediyor. Şu anda 36.500 desteğinin üstünden işlem görmeyi başaran lider coin biriminin 37.250 direncini kırması an meselesi.

Buterin Tarafından Bağışlanan SHIB’lerden 100 Milyon Dolar Geri Geldi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

PlanB: "Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak"

Bitcoin (BTC) İçin Tarihinin En Kötü Haftalık Serisi Yaşandı!

Geçen ay yaşanan Bitcoin (BTC) düşüşü, yatırımcıları tarihin en kötü haftalık dönemine yönlendirdi. BTC şimdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.