Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’de Yaşanan Son Düşüş Mart 2020 Çöküşüne Benzetildi!
Binance %20 İndirim

Bitcoin’de Yaşanan Son Düşüş Mart 2020 Çöküşüne Benzetildi!

Bitcoin’de yaşanan son düşüş Mart 2020 tarihinde yaşanan sert çöküşe benzetilmiş durumda. O günlerde 9.000 doların üstünde olan BTC, günlerce sert düşüşler yaşayarak 3.600 dolara kadar gerilemişti. Analistler şimdi de aynı senaryonun yaşanıyor olabileceğini düşünmekteler. İşte detaylar..

Bitcoin’de Tarih Tekerrür mü Ediyor?

Gün içerisinde %10’u aşan bir kırılmanın görüldüğü Bitcoin (BTC), yaptığı bu son düşüşle yatırımcısını derinden yaralamış durumda. Yaşanan bu düşüşün sinyalleri 40.000 desteğinin kaybedilmesiyle gelirken birçok analist olası bir düşüşe karşı uyarmıştı. Ancak kimsenin bu düşüşü bir gün içerisinde olacağı şekilde beklemediğini söylemek mümkün. Birçok kişi için zaman bazlı sürpriz olan bu düşüş ardından ne olacağı ise büyük bir merak konusu.

Kripto para liderinin yaşadığı bu son düşüş beraberinde birçok ilginç veriyi de ortaya çıkardı. Bunlardan ilki de vadeli işlem fonlamalarının devam etmesi oldu. Yatırımcıların bir çoğu vadeli işlemlerini bozmadan beslemeye devam ediyorlar. Durum bu olunca da yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun halen uzun vadede BTC’ye inandığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Göreceli Güç Endeksinde Mart 2020 Tablosu!

Bitcoin’de kullanılan popüler bir endeks olan göreceli güç endeksi gün içerisinde 20 seviyesinin de altına inmişti. Şu anda ise 20.40 puanla bizi karşılayan endeks Mart 2020’de görülen dip seviyelere gelmiş durumda.

El Salvador Yaptığı Son Alımla Bitcoin Birikimini 1.801’e Çıkardı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Piyasalar Çakılırken El Salvador BTC Toplamaya Devam Ediyor

El Salvador, Yaşanan Düşüşlerin Ardından 500 Bitcoin Satın Aldı

Başkan Nayib Bukele tarafından açıklanana göre El Salvador, Pazartesi günü 500 BTC satın aldı. Bukele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.