Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin’deki Durgunluk ve Düşüş Altcoinleri Harekete Geçirdi
Bitcoin'deki Durgunluk ve Düşüş Altcoinleri Harekete Geçirdi
Bitcoin'deki Durgunluk ve Düşüş Altcoinleri Harekete Geçirdi

Bitcoin’deki Durgunluk ve Düşüş Altcoinleri Harekete Geçirdi

Advertisements

10.000 dolar seviyesini aşması beklenirken yaşanan durgunluk ve onu takiben düşüş altcoinleri harkete geçirmiş gibi görünüyor. Blok ödülü yarılanması sonrasında beklenen performansı gösteremeyen Bitcoin’de yatırımcılar hareketleri tahmin etmekte zorlanıyor. Ne olacağı belirsiz bir tablo ile karşımıza çıkan kripto para lideri için kısa vadeli görüş söylemek oldukça güç bir durumda.

Geleneksel piyasaların düşüş süreçlerinden sonra yavaş yavaş toparlamaya başlamasıyla birlikte Bitcoin’in fırsatı kaçırdığını düşünenlerin sayısı da artmaya başladı. Yatırımcıların geleneksel piyasalardan uzaklaştığı ve kendilerine yeni bir yatırım aracı aradığı şu günlerde herkes tarafından Bitcoin’e bir akın olması bekleniyordu. Aslında beklenenin kısmen gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bu süreçte kripto para borsalarının üye sayıları fırladı ve Bitcoin’e olan ilgi üst düzeylere çıktı. Ancak bu bile Bitcoin’in piyasalarda değer kazanmasına yetmemiş gibi görünüyor.

Etherum Fiyat Grafiği 22 Mayıs 2000
Etherum Fiyat Grafiği 22 Mayıs 2020

Bitcoin’deki durgunluk sürecinden sonra gözler Etherum’a çevrilmiş durumda. Türk kripto para takipçilerinin yakından tanıdığı bir isim olan Selcoin de aynı fikirde olduğunu birkaç kez belirtmişti. Etherum’un değeri 130 dolar civarlarında seyrederken “elimde tutarım” şeklinde açıklama yapan Selcoin bu sözünün arkasında olduğunu belirtiyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda Etherum’un 207,58 dolardan işlem gördüğünün altını çizelim.

Bundan birkaç hafta önce 185 dolardan işlem görmekte olan Etherum şu anda 207 dolardan işlem görmekte. Grafikleri incelediğimizde son 24 saatte %4 gibi güzel bir oran olarak büyüdüğünü de rahatça görebiliyoruz.

Bitcoin dünyasına yeni katılan yatırımcılar için de açıklama yapan Selcoin şu şekilde paylaşımda bulundu:

“Bitcoin’de yeni alıcı iseniz, düşüşleri, düzeltmeleri bekleyin. Kademeli olarak düzeltmelerde alım yapın. [İstediğiniz fiyattan] alamadıysanız da üzülmeyin. Fırsatı kaçırmak para kaybetmekten daha önemli değil.”

Bitcoin’de Panik Durumu

Son 1 ay birçok yeni yatırımcının ilk kez Bitcoin satın almasıyla birlikte piyasalarda ani bir yükseliş yaşanmıştı. Ancak aynı yatırımcıların ufak düşüş süreçlerinde dahi satış emri vermesiyle sabit kalma süreci içerisine girilebiliyor. Tıpkı içinde olduğumuz süreçte de aynı şekilde bir sabit kalma söz konusu. Bu durumdan kurtulunması için de yeni yatırımcılara sakin kalmaları ve bu sayede ilerleyen dönemlerdeki fırsatları ellerinden kaçırmamaları tavsiye ediliyor.

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.