Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin’deki Yükseliş Altcoin Piyasalarını Nasıl Etkiledi?
Bitcoin'deki Yükseliş Altcoin Piyasalarını Nasıl Etkiledi
Bitcoin'deki Yükseliş Altcoin Piyasalarını Nasıl Etkiledi

Bitcoin’deki Yükseliş Altcoin Piyasalarını Nasıl Etkiledi?

Bildiğiniz üzere Bitcoin piyasaları bir günden daha kısa sürede %23 oranında büyüyerek inanılmaz bir çıkış yaptı. Bu olay halen kripto para piyasaları üstündeki etkisini sürdürürken bu olayın altcoin piyasalarını nasıl etkilediği ve ilerleyen günlerde nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Sitemizde kripto para piyasaları sayfasında yer alan istatistiklere göre listenin ilk 10 sırasında yer alan tüm kripto paralar son 24 saat içerisinde değer kazanmış durumda. Listede en çok değer kazanan elbette Bitcoin oldu. Onu %5 değer kazancıyla Bitcoin SV takip ediyor. Ani çıkışın yaşandığı gün ticaret hacminde aşırı derecede artış yaşayan kripto para borsası Binance’e ait olan Binance Coin de hatırı sayılır bir değer kazanmış durumda. Buna ek olarak Binance Coin biriminin hali hazırda son bir aydır sürekli olarak değer kazandığını da belirtmek gerek. Son 24 saat içerisinde yaşanan yükselişi sadece Bitcoin’e bağlamak bunun için haksızlık olacaktır.

Geçtiğimiz hafta 200 doları zorluyor haberlerini yaptığımız Etherum da son 24 saat içerisinde %3’e yakın değer kazanmış durumda. Bu artışla da Etherum piyasaları yazının kaleme alındığı sıralarda 212 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Uzun bir süredir devam eden çıkışın ne zaman sonlanacağı ise henüz tahmin edilmiş değil. Şu an için genel kripto para piyasalarındaki çıkışın devam ettiği sürece ETH için de köklü bir düşüşün bir süre görünmeyeceğini söyleyebiliriz.

Listenin 10. sırasından kendisine yer bulan ve son zamanların dikkat çeken kripto para birimlerinden birisi olan Tezos (XTZ) de yükselenler kervanına katılmış durumda. Ancak Tezos da aynı Etherum gibi son 1 aydır istikrarlı olarak yükselmeye devam etmekteydi. Bu yüzden de Bitcoin’deki yükselişle sadece biraz  rahat nefes aldığını söyleyebiliriz. Evlerde kalıp yüzümüzü dijital dünyaya döndüğümüz şu sıralarda kripto para piyasaları hızla yükselmeye devam ediyor. İlerleyen günlerde piyasaların izlediği durumu sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kripto_para

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.