Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin’deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?
Bitcoin'deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi
Bitcoin'deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi

Bitcoin’deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Kripto para lideri Bitcoin son birkaç gündür istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor, peki Bitcoin’deki bu yükseliş altcoinleri nasıl etkiledi? Aslında birçok altcoinin Bitcoin’e endeksli bir şekilde hareket ettiğini biliyoruz, ancak yine de altcoinler için de birçok faktör bulunmaktadır. Son bir haftadır yatırımcısını üzmeyen altcoinleri yakından inceleyelim.

Altcoin Piyasaları Hareketli Günler Geçiriyor

Bitcoin’de son birkaç gündür yaşanan çıkışın ardından altcoin piysaları da hareketli günler geçiriyor. Virüs nedeniyle evlere kapandığımız ve dünya genelinde piyasaların alt üst olduğu şu günlerde insanlar yeni bir yatırım aracı aramakta. Bu noktada da insanların yardımına kripto paralar koşmuş gibi görünüyor. Birçok yatırımcı varlıklarını kripto paraya çevirerek geleneksel piyasalardaki düşüşten kaçınıp kazanç elde etme peşinde. Bu dönemde birçok yatırımcının da bu hareketleriyle birlikte amaçlarına ulaştıklarını söylemek mümkün.

Sitemizde kripto para sayfasında yer alan grafiklere baktığımızda durumu daha net kavrayabiliyoruz. Bugün için piyasalar biraz durgun ilerlese de Bitcoin’deki yükselişle birlikte son 7 günlük süreçte neredeyse tüm kripto paralar değer kazanmış durumda. Listenin başında yer alan Bitcoin’in son 7 gündeki hareket durumuna baktığımızda hızlı çıkışı daha rahat görebilmemiz mümkün. Buna ek olarak bir Bitcoin hardforku olan Bitcoin Cash de son 24 saatte yüzde 4 oranında büyümeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.962 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin 10.000 dolar sınırına dayanmış durumda. Bitcoin için önemli bir nokta olan 10.000 dolarda destek oluşturulması ve halvinge kadar korunması durumunda halving sonrası beklenti daha da yükselecektir.

Son dönemlerin bir diğer parlayan yıldızı da sabitkoinler. Özellikle USDT’nin piyasa hacminin birkaç günde birkaç milyar dolarlık büyüme yaşaması onu tekrardan gündeme getirdi. Piyasalardaki tüm risklerden yatırımcıları koruyan ve bir kaçış noktası durumuna gelen stablekoinler hacim büyümesiyle bir boğa koşusuna da eşlik ediyor olabilir. Yatırımcılar için sadece bekleme noktası haline gelen bu coinlerden Bitcoin ve diğer kripto paralara son birkaç gündür yoğun bir hareketlilik görünmekte. BTC piyasalarına bu hareketin de önemli bir katkı sağladığını söylememiz mümkün.

Enflasyondan Korunmak İçin Bitcoin’e Olan İlgi Artıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.