Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’deki Yükselişin Arkasındaki Sebepler
Bitcoin'deki Yükselişin Arkasındaki Sebepler
Bitcoin'deki Yükselişin Arkasındaki Sebepler

Bitcoin’deki Yükselişin Arkasındaki Sebepler

İçinde bulunduğumuz 2020 yılına hızlı bir başlangıç yapan Bitcoin’deki yükselişin arkasındaki sebepler bir süredir araştırılıyor. Coinmarketcap verilerine göre 7-8 Ocak tarihleri arasında yüzde 6’dan fazla değer kazanan Bitcoin, çıkışını sürdürmekte. Bu artışta dünya genelinde kripto paraların daha egemen bir hal almasının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yılla birlikte çıkış dönemi içerisine giren Bitcoin, 3 farklı alanda rekor üstüne rekor kırıyor. Bu alanları ise aşağıda görebilirsiniz:

•    Madencilik – Bitcoin madenciliğine ait veriler (hashrate) tavan yaptı

•    Adres Sayısı – Yeni adres sayısında yükseliş yaşandı

•    Zincir Üzeri İşlemler – Blockchain ağındaki işlem sayısı ve hacmi arttı

Bitcoin Cüzdan Sayıları Katlanarak Artıyor

Bitcoin Adres Sayı Grafiği
Bitcoin Adres Sayı Grafiği

Paylaşılan istatistiklere göre Bitcoin cüzdan sayıları da katlanarak artmaya devam ediyor. Bitcoin ağına her gün bağlanan 516 bini aşkın farklı adres bulunmakta. Bitcoin’in 20.000 dolar seviyelerine dayandığı 2017 yılı sonunda bu sayı 1 milyon civarındaydı. Toplam adres sayısının yanı sıra, yeni açılan adres sayılarında da göze çarpan veriler ortaya çıktı. Rapora göre, 2017 yılından bu yana 124 milyon adet yeni adres açıldı.

Her geçen gün dünya genelinde daha fazla insana ulaşan Bitcoin ve diğer kripto paralar için 2020 yılının bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor. Kripto paraların arkasındaki teknoloji olan blockchain teknolojisi için de birçok ülke araştırma ekipleri kurmaya başladılar bile. Büyük bir hız ve güvenlik avantajı sağlayan blockchain teknolojisi için milyonlarca dolar yatırımlar yapılıyor.

Kripto para lideri Bitcoin için asıl çıkışın ödül yarılanması işlemi sonrasında olması bekleniyor. Birçok uzmana göre madencileri üzecek bu haberin ardından kripto para piyasaları hareketlenebilir. Özellikle yatırım yapmak için uygun zamanı bekleyenler şimdiden uygun anı kollamaya başlamalılar. Yatırım yapmadan önce çeşitli verilerden yararlanılması gerektiğini de unutmayın.

Güney Koreli Kripto Para Borsası Bithumb Ar-Ge Merkezini Kurdu

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.