Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin’e Sabitli Bu Yeni Altcoin’in Arzı Sürekli Değişiyor!

Bitcoin’e Sabitli Bu Yeni Altcoin’in Arzı Sürekli Değişiyor!

Advertisements

Bitcoin’e Sabitli Bu Yeni Altcoin’in Arzı Sürekli Değişiyor!

Haftalarca süren bir öngörüden ve yakından izlenen bir dizi hazırlık adımından sonra BadgerDAO’nun sentetik “rebasing” Bitcoin ‘i DIGG artık ana ağda ve Ethereum ana ağındaki uygun adresler için talep edilebilir.

Lansman, haftalarca “wen DIGG? (DIGG ne zaman?)” diye dolaşan aşırı hevesli Twitter topluluğu tarafından memnuniyetle karşılanacak gibi görünüyor. Bununla birlikte tüm espriler ve heyecan için; Ethereum’daki en yeni Bitcoin varlığının hem dağıtımı hem de bakımı konusunda bazı ciddi teknik yükler bulunuyo

Bununla birlikte nihayetinde DIGG vahşi dünyaya girdiği için sentetik Bitcoin varlığının uzun vadeli başarısını belirleyecek olan şey piyasa güçleridir.

Çekirdek BadgerDAO katılımcısı ve dağıtım mimarı Jon Tompkins’e göre, her uygun hesap için talep edilebilir DIGG miktarı; BadgerDAI uygulamasındaki bir Ethereum adresinin etkinliğine odaklı bir formül kullanılarak belirlendi. Kazanılan toplam Badger token’ları, kazanılan Badger token’larının stake edilen Badger’lara oranı ve toplam stake günleri gibi faktörler dikkate alındı.

Ancak DAO, cepleri derin olan “balinaların” aşırı yüklenmesini önlemek için adresler arasındaki dağılımı özel olarak düzenledi. Tompkins’in orijinal DIGG dağıtım teklifinde yazdığı gibi bu özel düzenleme ile normal bir dağıtımda ilk 100 adres DIGG’in %70’inden fazlasını alabilecekken bunun yerine sadece %33’ünü talep edebilecekler.

Tompkins, şu anda mevcut olan 600 DIGG token’ından en üst adresin 8.75 DIGG alacağını, 8517 uygun adresin ise ortalama .07 token talep edebileceğini söyledi. Tompkins, bu dağıtımın amacının projenin “güçlü Badger destekçileri olan ancak balinaları tamamen dezavantajlı duruma düşürmeyen küçük adamları ödüllendirmesine” izin vermek olduğunu söyledi.

Altcoin’i Bitcoin sabitli tutmak

Artık token piyasaya girdiğine göre, rebase; yani arzı yeniden değerleme oyunları da başlıyor.

Algoritmik stablecoin’ler, son birkaç ayın en popüler ticaret araçlarından biri olarak en güncel konulardan biriydi. Öncelikle ABD dolarının fiyatını takip etmesi amaçlanan varlıklar, fiyat veya zaman gibi önceden belirlenmiş parametrelere dayalı olarak varlığın toplam arzını dinamik olarak genişleten veya daraltan “rebasing” özelliklerine sahip.

Ancak şimdiye kadar geri ödeme parametrelerini nasıl oynayacaklarını bilen kullanıcıları zenginleştirme konusunda ne kadar etkili olduklarını kanıtladılar. DIGG muhtemelen ilk sentetik ve dinamik bir arz değişimi gerçekleştirecek olan Bitcoin olarak. Bunun dışında kullanıcılar DIGG’lerini kasalarına koyabilecek, DIGG/WBTC Sushiswap ve Uniswap çiftlerine likidite sağlamak için kullanabilecek; çekirdek varlığı pozitif bir geri ödeme beklentisiyle tutabilecek veya açık markette satabilecek.

DIGG’in nasıl performans göstereceğine ve en iyi stratejilerin ne olabileceğine dair spekülasyonlar olsa da, BTC’nin dalgalanması ve DIGG’in benzersiz lansmanı göz önüne alındığında; varlığın amaçlanan sabitine ne derece bağlı kalacağı belirsizdir.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre BadgerDAO’nun kurucusu Chris Spadafora, yakında çıkacak olan ilave stabilizasyon mekanizmalarının DIGG’in BTC’yi daha iyi takip etmesine yardımcı olacağını umduğunu belirtmişti:

“KASA SİSTEMİMİZLE YAPMAK İSTEDİĞİMİZ ŞEY BÜYÜK ÖLÇEKTE ‘AL VE SAT’ DİKTATÖRÜ OLACAK. BU NEDENLE OTOMATİK STRATEJİLER SAYESİNDE DOĞRU ZAMANDA SATIN ALABİLİYORUZ VE KULLANICILARIN GETİRİYİ OPTİMİZE ETMESİ İÇİN DOĞRU ZAMAN GELDİĞİNDE SATIŞ YAPABİLİYORUZ.”

Sonunda, haftalarca süren bir beklentiden sonra “Wen DIGG?” yerine BadgerDAO katılımcıları belki de kendilerine artık “sırada ne var?” diye sormalıdır.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.