Ana Sayfa / Altcoinler / “Bitcoin’i Unutun!” Bu Altcoin’e odaklanın !
cnn btc

“Bitcoin’i Unutun!” Bu Altcoin’e odaklanın !

Advertisements

“Bitcoin’i Unutun!” Bu Altcoin’e odaklanın !

Bitcoin (BTC) son 2 haftadır ilgi odağı olurken, Ethereum da ilgi çekmeye başladı. CNN, yakın zamanda, BTC dışındaki kripto para birimlerindeki trendleri vurgulayan, “Business” bölümünde yer alan bir makalede altcoin’leri ele aldı.

NewsBTC haberine göre bu, kripto alanını takip eden yatırımcıların aklına altcoin’lerin bir kez daha girmeye başladığı fikrini pekiştiriyor. Bu, aynı zamanda 2017 dönemindeki Verge, Nano gibi coin’lerin rallileri ile güçlendirildi.Daha önce odak noktası Ethereum gibi daha büyük piyasa değeri olan coin’ler ve YFI, AAVE gibi DeFi odaklı coin’ler üzerindeydi.

CNN’den Ethereum vurgusu

Ethereum ve diğer altcoin’ler, son birkaç haftada Bitcoin’den daha iyi performans göstermelerinden dolayı ana akımın dikkatini çekiyor. CNN, alanda “daha da yükselen” belirli kripto paralara işaret edip, şimdilik “Bitcoin’i unutun” diyor:

“BİTCOİN GEÇEN HAFTA YÜZDE 15 ARTARAK TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİ OLAN 20.000 DOLARIN HEMEN ALTINA ULAŞIRKEN, BTC’DEN SONRA İKİNCİ EN BÜYÜK KRİPTO OLAN ETHEREUM GEÇTİĞİMİZ YEDİ GÜNDE YÜZDE 20’DEN FAZLA ARTTI. BU ARADA, ÜÇÜNCÜ EN BÜYÜK KRİPTO PARA BİRİMİ OLAN XRP YAKLAŞIK YÜZDE 25 ARTTI. EN BÜYÜK KRİPTO PARALAR ARASINDA YER ALAN LİTECOİN, POLKADOT, CARDANO VE STELLAR; BTC’DEN DAHA BÜYÜK KAZANÇLAR ELDE ETTİ.”

AllianceBlock CEO’su Rachid Ajaja, haber platformuna Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini beklediğini söyledi:

 “ANA AKIM FİNANS YÖNETİCİLERİNDEN KRİPTO PARA BİRİMLERİ HAKKINDA DAHA FAZLA TALEP OLDU. ANCAK ASIL SORU, BU ALTCOİN’LERİN BİTCOİN’E KIYASLA GÖRECELİ DEĞERİNİN NE OLDUĞU. ETHEREUM’UN MUHTEMELEN BİTCOİN’DEN DAHA FAZLA ARTISI VAR.”

Paul Tudor Jones’tan da altcoin yorumu geldi

Altcoin’lerin yükselişini sağlamlaştıran kişilerden birinin Paul Tudor Jones olduğu düşünülebilir. Milyarder varlık yöneticisi kısa süre önce Yahoo Finance’e Ethereum ve Tether’e artan bir ilgi gördüğünü söyledi.

Birden fazla kripto para birimi hakkında “bullish” düşüncelerini ifade edecek kadar “akıllı” olmadığını söylese de, endüstriyel bir kripto varlığın (Ethereum) ve değerli bir kripto varlığın olduğu bir dünya olabileceğini hayal ediyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin Ustası: Balina Yumurtlama Sezonu Başladı!

Advertisements Bitcoin Ustası: Balina Yumurtlama Sezonu Başladı! On-chain kripto stratejisti Willy Woo’ya göre, varlıklı yatırımcılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.