Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin’in 30.000 Dolara Düşmesiyle Yatırımcıların Bir Çoğu Zarar Durumunda!
Binance %20 İndirim

Bitcoin’in 30.000 Dolara Düşmesiyle Yatırımcıların Bir Çoğu Zarar Durumunda!

Bitcoin fiyatı, son zamanlarda büyük bir oynaklığa ve bir yatırımcı katliamına neden olmuş durumda. Yaşanan son düşüşlerin ardından birçok yatırımcı satın aldığı ortalama BTC fiyatının altına düşmekten kaçınamadı. Piyasalarda 30.000 doların da altına inilmesiyle oluşan bu tehlike giderek artabilir.

Bitcoin sahiplerinin %40’ı son düşüşlerin ardından zararda

Bitcoin fiyatı, Kasım 2021’deki zirve noktasından %55 düştü. Bitcoin fiyatındaki düşüş, birçok cüzdan adresini su altında bıraktı. Su altı, o anki fiyatın üzerinden alım yapmış olan adresleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Glassnode’a göre, Bitcoin fiyatı 30.000 dolara düştükten sonra Bitcoin sahiplerinin %40’ı su altında. Varlık bir yıl içinde en düşük seviyesine ulaştı ve uzmanlar, yatırımcıların riskten kaçınma yaklaşımının Bitcoin fiyatında daha fazla düşüşe yol açabileceğine inanıyor.

Glassnode, yatırımcıların işlem sürelerini hızlandırmak için prim ödediği devam eden BTC satışlarında “acil işlemlerde” büyük bir artış gördü. Zincir içi işlemler için ödenen toplam ücret, 3.07 BTC ile şimdiye kadarki en yüksek noktasına ulaştı.

Analistler, zincirleme işlem maliyetlerinin ve artan döviz kurlarının baskınlığının, yatırımcılar arasında artan bir aciliyet duygusuna işaret ettiğine inanıyor. 3,15 milyar dolarlık Bitcoin geçen hafta borsaya girip çıktı ve Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana yeni bir zirveye ulaştı.

Fundstrat Global Advisors’daki analistler, Bitcoin fiyatının gelişimini değerlendirdi ve bunu 29.000 doların altına koydu. Analistler, Bitcoin fiyatının önümüzdeki üç ay içinde trendde bir değişikliğe tanık olacağına inanıyor.

Bir kriptanalist ve The Market Update sunucusu olan @crypto_noble, fiyat 32.500 dolarlık direnci kırarsa Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, geçmiş direncin başarısızlığı BTC’yi 28.000 dolara itebilir.

ABD Hazine Bakanı Yellen, UST’yi Hedef Göstererek Düzenleme Çağrısı Yaptı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Ethereum 2.0

ETH Yatırımcısını Neler Bekliyor? (19 Haziran)

Haziran ayının ikinci haftasında yaşanan sert düşüşler, ETH / USDT işlem çiftini 896,1 dolara kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.