Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Advertisements

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Bitcoin’in hash gücü son zamanlarda yeni bir ATH’ye ulaştı ve yazının yazıldığı sırada 144.03M $ TH / s olduğu kaydedildi.

Ancak tarihsel olarak böyle bir gelişme gelecekte bir fiyat artışına işaret etse de, bu sefer durum böyle olmayabilir.

Bitcoin Hash Gücü Yeni Bir ATH’ye Ulaştı

Bitcoin hashrate hit a new ATH

2020’nin başından bu yana Bitcoin’in hash gücü % 36 arttı. Ek olarak, günlük aktif Bitcoin adres sayısı 2017’ye göre daha yüksek bir seviyede, işlem ve transfer sayısı da yıl başından beri artıyor. Aslında, şu anda, blok ödülü yaklaşık 20 Milyar Dolar.

Bu blok ödül seviyesinde, madenciler HODLing yapıyor veya BTC’lerini cüzdanlara yönlendiriyor / kurumlara satıyor. Ayrıca, madencilik havuzlarından borsalara aktarılan BTC ortalama olarak aynı

Bitcoin hashrate hit a new ATH

Ekim ayının ilk haftasında, transfer hacimlerinde bir düşüş oldu ve o zamandan beri hiç düzelmedi. Hash gücündeki bir artış genellikle bir fiyat artışına işaret ederken, diğer grafikler bir fiyat artışının muhtemelen çok yakın olmadığını gösterir. Aslında, mesele sadece transfer hacimleri değil, aynı zamanda fiyatı da etkiledikleri için spot borsalardaki ticaret hacimleri de önemli

Eylül ayının ilk haftasında ve Ağustos ortasında hacimdeki artış, gerçekten de piyasadaki ivmeyi temsil ederken, yazım sırasındaki işlem hacmi, 500 milyon $ hedefinin çok altında 250 milyon $’a yaklaştı.

Bitcoin hashrate hit a new ATH

Spot Borsalar

Bununla birlikte, spot borsalardaki toplam günlük hacmin, Bitcoin madencilik havuzu spot borsalara yönlendirildiğinde ve biriken kurumların nihayet ticarete başlamasıyla artabileceği unutulmamalıdır. Hacimdeki bu tür bir artış, volatilitenin artmasına neden olabilirken, bu fiyatta yeni bir ATH’ye ulaşmanın tek işareti olabilir.

Genel algı, hash gücündeki bir ATH’nin neredeyse anlık bir fiyat artışına dönüştüğü olabilir. Bununla birlikte, mevcut piyasa koşulları söz konusu olduğunda, madencilik zorluğundaki bir artış, madencilerin Bitcoin üzerindeki satış tarafı baskısını artırması için yeterli değildir. Bunun yerine, madencilik havuzu temelli Bitcoin’in asla bu oranda borsalara giremeyeceğine dair spekülasyonlar da söz konusu.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Böyle tahmin görülmedi ! Ünlü Kahinden Bitcoin yorumu

Advertisements Böyle tahmin görülmedi ! Ünlü Kahinden Bitcoin yorumu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.