Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin’in Gizemli Kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Bulunduğu İddiası
Binance %20 İndirim
Bitcoin'in Gizemli Kurucusu Satoshi Nakamoto'nun Bulunduğu İddiası
Bitcoin'in Gizemli Kurucusu Satoshi Nakamoto'nun Bulunduğu İddiası

Bitcoin’in Gizemli Kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Bulunduğu İddiası

Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto’nun bulunduğu iddiası ortaya atılmış durumda. İddianın sahibi ise kıdemli bir Bloomberg çalışanı.

Satoshi Nakamoto Bulundu mu?

Eric Balchunas tarafından dün sosyal medyada paylaşılanlara göre gerçek Satoshi Nakamoto bulunmuş durumda. Bu iddiasında kendisinden oldukça emin görünen Balchunas gerçek Nakamoto öldü. Ancak kendisine çok yakın olduğunu tahmin ettiği ve bu süreçte birlikte çalıştıklarını düşündükleri bir isim var. O da Hal Finney olarak belirtiliyor. E posta aracılığıyla da olsa gerçek Nakamoto ile iletişime geçmiş tek kişi olduğu bilinen Finney bir özgürlük savaşçısı.

İddiaların odağındaki isim olan Hal Finney bir hacktivist olarak biliniyor ve ayrıca kendisinin merkeziyetsiz sistemlere olan ilgisi de bir hayli fazla idi. Bitcoin talk forumu üzerinden BTC’nin açık kaynak kodları aracılığıyla hataları düzelten isimler arasında yine Hal Finney yer almakta. Şu anda en güçlü Satoshi Nakamoto adaylarından biri olan isim için yüzde yüz diyebileceğimiz bir kanıt henüz elde edilemedi. Ancak araştırmacının bu iddialarının arkasında olduğunu ve çalışmalarını sürdürdüğünü eklememiz gerekiyor.

Yükseliş Kapıda mı? Tam 1 Milyar Adet Tether (USDT) Basıldı!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Suudi Arabistan haber ajansı Arab News tarafından bildirilene göre, Dubai merkezli Emirates, blockchain ve metaverse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.