Ana Sayfa / Haberler / BitMEX İşlem Motoru Çöktü | Hesaplardaki Birikimler Kayıp Mı?
BitMEX İşlem Motoru Çöktü | Hesaplardaki Birikimler Kayıp Mı?
BitMEX İşlem Motoru Çöktü | Hesaplardaki Birikimler Kayıp Mı?

BitMEX İşlem Motoru Çöktü | Hesaplardaki Birikimler Kayıp Mı?

Yüz binlerce kullanıcıyı bünyesinde barındıran en popüler kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, işlem motorunun gün içerisinde çöktüğünü duyurdu. Bu nedenle de borsada yaklaşık 1 saat kadar işlem yapılamadı. Bazı kullanıcılar ise birikimlerinin yok olduğunu iddia ediyor. Peki hesaplardaki birikimler kayıp mı?

Bitcoin (BTC) birikimlerini borsa üzerinde tutan binlerce kişiyi bünyesinde barındıran BitMEX, şirketten gelen açıklamalara göre gün içerisinde bir hata ile karşılaştı. Bu hata doğrultusunda da kullanıcılar ticari işlemlerini yapamadılar.

Açıklamayı kendi internet adresleri üzerinden yapan BitMEX, ticari işlemlerin yapıldığı motorun çöktüğünü duyurdu. Bu çöküş yaklaşık olarak 1 saat kadar sürdü ve bu süreç boyunca insanlar işlemlerini yapamadılar. Bazı kullanıcılar ise açıklamaya rağmen sistemin bir siber saldırıya uğramış olabileceğini düşündü. Hatta buna ek olarak sosyal medyada bazı kullanıcılar hesaplarındaki birikimlerini göremediklerini dile getirdi.

Güncelleme – Sorunu araştırmaya devam ediyoruz.
19 Mayıs 12:28 UTC

Soruşturma – Ticaret işlem motoru şu anda çevrim dışı. En kısa sürede tekrar çevrim içi hale getirmek için çalışıyoruz. Kısa süre içinde güncelleme yapılacaktır.

Yaşanan bu durumun neden olduğu aksaklıklar için özür dileriz. Bu sorunun nedenini araştırıyoruz ve en kısa zamanda konu hakkında güncelleme paylaşacağız. Diğer sorularınız için lütfen şu adresten bize ulaşın:

https://www.bitmex.com/app/support/contact.

Öğlen saatlerinde yaşanan sorunu kendi internet sitesinden bu şekilde duyuran BitMEX, sistemi 1 saat olmadan geri aktif etmeyi başardı. Bu süreçte hiçbir şekilde işlem yapamayan kullanıcıların bir miktar zarar ettikleri ve bu zararların iadesi için borsaya bildirimde bulundukları biliniyor. Bir siber saldırı olduğunu düşünen kullanıcı sayısının hiç de azımsanmayacak kadar olduğunu belirtmek gerek. Ancak firmadan yapılan açıklamalara göre bu durum kesinlikle bir siber saldırı değil. Buna ek olarak da birikimlerin tamamen güvende olduğu ve zarar görmediği belirtiliyor. Eğer sizler de BitMEX kullanıcısı iseniz ve öğlen saatlerinde yaşanan olaydan şüphe ediyorsanız birikimlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.