Ana Sayfa / Haberler / Bitpanda Türkiye’de Ne Zaman Ofis Açacağını Duyurdu
Bitpanda Türkiye'de Ne Zaman Ofis Açacağını Duyurdu

Bitpanda Türkiye’de Ne Zaman Ofis Açacağını Duyurdu

Avustralya merkezli olan Bitpanda, Türkiye’de ne zaman ofis açacağını duyurdu. Ülkemizde açacağı ofis için tarih veren Bitpanda, kripto para takipçilerinin ilgisini kazanmış durumda.

Speedinvest aracılığıyla yatırım alan Bitpanda, bu sayede ülkemizde ofis açacak. Bu sayede Avrupa genelinde kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkelerden birisi olan Türkiye için hareketlenen kripto para firmaların arasında bir firma daha katılmış oldu. Bitpanda Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su Eric Demuth, yaptığı açıklamada Bitpanda Türkiye ofisinin Haziran ayında açılacağını duyurdu ve ekledi:

“Beş yıldır kârlılığa dayalı ve bağımsız bir şekilde çalışıyoruz. Speedinvest’in desteği bize yeni bir saha açıyor. Artık ölçeklenmeye ve uluslararası büyümeye odaklanabileceğiz. Bu sırada yeni varlık sınıflarını platforma ekleyip, finansal çözümlerimizi yeni kitlelerle tanıştıracağız.”

Avrupa genelinde 32 farklı ülkeye hizmet veren Bitpanda, bünyesinde barındırdığı 1,2 milyon kullanıcının beğenisini kazanmış durumda. Her geçen gün daha fazla ilerlemek için uğraşan dijital yatırım platformu gözünü şimdi de Türkiye’ye çekmiş vaziyette. Ülkemizdeki şirketleşme faaliyetlerini tamamlayan firmanın ödeme sistemi için de Vakıfbank ile el sıkıştığı biliniyor.

Firmanın CEO’su Eric Demuth tarafından “Neden Türkiye?” sorusuna verilen yanıt ise şu şekilde olmuştu:

“BitPanda olarak Avrupa’daki en büyük platform olsak da, AB dışına çıkmak istediğimizde ilk olarak Türkiye’yi seçtik. Bizim merkezimiz olan Avusturya bölgesi, Almanca konuşulan bölge ve Türkiye arasında büyük bir bağlantı var. Uçakla sadece iki saatte gelebiliyoruz ve sahip olduğumuz altyapıların ve kültürün benzerliği işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Bu nedenle Türkiye, Avrupa Birliği dışına atacağımız ilk adımlar için ideal bir tercihti.”

Cointelegraph ile yaptığı röportajda bu şekilde konuşan firma CEO’sunun şirketi ileriye götürmek için hevesli olduğu anlaşılıyor. Kripto paralar dışında altın ve platin gibi değerli madenler için de hizmet veren Bitpanda’ya 1 Euro’dan başlayan tutarlarla yatırım yapılabilecek.

Bitcoin Cash (BCH) İlk Yarılanmasında Beklenen Performansı Gösteremedi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.