Ana Sayfa / Haberler / BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor
Bitpay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor
Bitpay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

Advertisements

Altın gibi değerli madenleri satın almak veya satmak için geliştirilen çevrim içi pazar yeri uygulaması OneGold ile anlaşma yapan BitPay sayesinde kripto para ile altın almak mümkün oluyor. OneGold tarafından 13 Ocak tarihinde yapılan açıklamada, BitPay kullanıcılarının Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden altın ve benzeri değerli metal satın almalarına olanak tanıyacak ortak duyuruldu.

Yapılan anlaşma sonrasında OneGold mobil uygulamasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether ve benzeri popüler kripto para seçenekleri eklenmiş olacak. Ayrıca BitPay müşterilerinin OneGold.com üzerinden yapacakları işlemlerde %2 indirim uygulanacağı da eklendi. OneGold firmasının CEO’su yaptığı açıklamada piyasa genelindeki en düşük komisyon oranlarının sağlanacağını belirtti ve ekledi:

“Kripto para sahibi değerli metal yatırımcıları, iki piyasa arasında uyum yakalamak ve yatırım portföylerini genişletmek için OneGold’u kullanabilirler. Kripto para sahipleri, BitPay uygulamasını kullanarak, kurumsal fiyatlandırma seçenekleri üzerinden hızlı biçimde altın veya gümüş satın alabilir ve yüzde 2 indirim elde edebilirler. Altın, gümüş ve kripto para birimlerinin dengeli bir karışımından oluşan portföy meydana getirebilirler.”

Genellikle dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin, bu anlaşma ile birlikte altın dünyasında daha tanınır bir duruma gelecektir. Son zamanlarda değerini daha da arttıran kripto para lideri Bitcoin üzerine birçok tanınmış şirket aracılığıyla yeni projeler geliştiriliyor. BitPay ve OneGold tarafından yapılan anlaşma da bunun için oldukça güzel bir örnek olarak gösterilebilir. Daha klasik yatırım türlerine alışmış insanların Bitcoin ile tanışması kripto para dünyası için de yararlı olacaktır.

Bitcoin’de İlk İşlemin Yapılmasının Üstünden 11 Yıl Geçti

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Covesting Hakkında Bilmeniz Gerekenler – PrimeXBT

Advertisements Covesting Hakkında Bilmeniz Gerekenler Chain Link veya LİNK, gerçek dünyadan verileri çoğunuzun aşina olacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.