Binance %20 İndirim
bitstamp

Bitstamp, FTT ve CEL Ticaretini Tamamen Kaldırıyor

En eski kripto para borsalarından biri olan BitStamp, FTT ve CEL kripto para birimleri ile ticaret operasyonlarının sona erdiğini duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre, kullanıcıların tüm işlemlerini bildirilen son tarihe kadar tamamlamaları gerekiyor. Lüksemburg Menkul Kıymetler Borsası, Twitter’da yaptığı resmi bir gönderide, tokenlerden birine sahip olan her kullanıcıyı bilgilendirdiğini, portföylerini panolarından kontrol etmelerini veya resmi Bitstamp uygulamasını kullanmalarını istedi.

Eğer yatırımcılar kapanış tarihine kadar FTT veya CEL tutarsa, tokenler platformdan kaybolmayacak. Alım satım işlemlerinin askıya alınmasına rağmen Bitstamp, kullanıcıların varlıkları borsadan güvenli bir şekilde çekmelerine olanak tanıyacağını duyurdu.

Ayrıca, FTT token yatırma işlemleri mevcutken kullanıcılar CEL token yatıramayacaj. Ancak 22 Kasım’dan sonra, bu varlıkların herhangi biri üzerindeki tüm alım satım işlemleri kaldırılacak. Dolayısıyla bunları Bitcoin veya diğer kripto varlıklarla takas edemeyeceksiniz. Her iki varlık için işlem geçmişi, kullanıcıların kişisel hesaplarının dışında kalacaktır.

Sorunlu işlem çiftleri kaldırılıyor

Celsius patlaması %90’lık feci bir düşüşe yol açarak bankacılık platformunda token sahiplerinde büyük kayıplara neden olduğundan, her iki token de arkalarındaki ekipler tarafından kötü yönetimin kurbanı oldu. Likidite krizi ve fonların kötü yönetimi, şirketin iflasının iki ana nedenidir. Celsius’un iflas başvurusu, şirketin 167 milyon dolar nakit varken bilançosunda 1.2 milyar dolarlık bir açığı kapatması gerektiğini söylemekte. FTT etrafındaki hikayenin ise daha fazla açıklamaya ihtiyacı yok. Sam Bankman-Fried’in eylemleri, bilançolarında 8 milyar borç, çok sayıda para çekme ve piyasa çöküşü ile sonuçlanmış durumda.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.