Ana Sayfa / Altcoinler / BlackWallet Hacklendi, 400 Bin Dolar Değerinde Stellar Çalındı
blackwallet-hacklendi

BlackWallet Hacklendi, 400 Bin Dolar Değerinde Stellar Çalındı

Advertisements

BlackWallet.co, Hacker saldırılarının son kurbanı oldu. 13 Ocak’ta saldırganlar kullanıcı hesaplarından 400.000 dolardan fazla çaldı (kabaca 670.000 Stellar Lümens).

Kripto para değerlerindeki artış siber suçluları cezbetmekte. İnternet korsanlarının son kurbanı olan Blackwallet.co, Stellar Lumen (XLM) coin için web tabanlı bir cüzdan uygulamasıdır.

Saldırganlar mevcut XML / USD döviz kurunda yaklaşık $ 400,192 değerinde olan 669.920 Lümen’i çaldılar.  Stellar Lumen bugün en popüler dokuzuncu kripto para olarak kabul edilmekte. (Market Hacmi: $8.557.727.245)

BlackWallet’in geliştiricisi Sosyal medya platformu Reddit’te, online cüzdan uygulamasının kayıtlı üyelerine cumartesi gününden bu yana cüzdan bilgilerine girdiyse, paralarını başka yerlere taşımalarını önerdi.

Reddit üzerinde orbit84 kullanıcı adıyla bilinen geliştirici şunları yazdı:

“Bu konuda içtenlikle üzgünüm ancak fonları geri alacağımızı umuyoruz. Hacker hakkında bilgi almak için hosting sağlayıcımla görüşmeler yapıyorum ve onunla neler yapabileceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Anahtarınızı blackwallet’e girdiyseniz, yıldız hesap görüntüleyicisini kullanarak fonlarınızı yeni bir cüzdana taşıyabilirsiniz. ”

Saldırganlar BlackWallet.co alan adının DNS adresini farklı bir sunucuya yönlendirdiler. BlackWallet.co üyeleri farkında olmadan saldırganlar tarafından yönlendirildikleri sahte alana giriş yapmak için üye bilgilerini girdiler. Hackerlar bilgilerini öğrendikleri kullanıcıların hesabına girerek 400 bin dolar değerinde Stellar Lumen çaldılar. Şimdilik BlackWallet.co saldırıyı durdurdu ve hizmetini askıya aldı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.