Ana Sayfa / Haberler / Blockchain Ağı, Çin’in CBDC planlarını canlandıracak
Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu
Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu

Blockchain Ağı, Çin’in CBDC planlarını canlandıracak

Blockchain Ağı, Çin’in CBDC planlarını canlandıracak

Çin hükümetinin bakış açısından, kripto para birimleri yasal ödeme aracı olarak kabul edilmiyor; bunun yerine, bir tür “sanal emtia” altında sınıflandırılırlar, ancak bazı endüstri oyuncuları, Blockchain Hizmet Ağı (BSN) altyapısının bir CBDC gibi sanal para birimlerinin gelişimini teşvik edebileceğine inanıyor. 

Bir katman-1 blok zinciri protokolü ve Çin’deki devlet onaylı tek halka açık blok zinciri projesi olan Conflux Network Global Yönetici Direktörü Eden Dhaliwal yaptığı röportajda , Çin hükümetinin “hakim olmak için bir CBDC başlatmak için oldukça motive olduğunu belirtti. dijital ticaret ortamı ve ekonomiyi geleceğe hazır hale getirin. “

BSN, büyük bir blok zinciri birlikte çalışabilirlik altyapı ağıdır. Temmuz ayında, BSN’nin yönetimini iki ekosisteme ayırma kararını açıkladılar : 

Dhaliwal, BSN’nin neden bu şekilde bölündüğüne ve bunun Çin blok zinciri ekosistemi üzerindeki etkilerine dair düşüncelerini verdi:

“BSN, büyük olasılıkla, genel blok zinciri ağlarının işlevlerini kaybetmeden ağ düzenlemelerine uyumlu, daha güvenli ve ekonomik açıdan istikrarlı hale getirmek için bölündü. (…) Bu iki katmanlı ekosistem, ağın güvenilirliğinden ödün vermeden zincirler ve ülkeler arasında sermaye ve varlık akışı sağlıyor. “

Kamu zincirlerini BSN’ye entegre etme amacıyla Dhaliwal, perakende kullanıcıları için ölçeğe ve benimsemeye ulaşmak ve büyük bir ekosistem büyümesi sağlamak için BSN’nin “birlikte çalışabilirlik, yenilikçilik ve dijitalleşmenin uluslararası hale getirilmesi için çok çeşitli halka açık zincirleri entegre etmesi gerektiğini belirtir. varlıklar ve araçlar ”:

“BSN’nin temel görevlerinden biri Çin’deki blockchain ekosistemini ilerletmek olduğundan, özel zincir çözümlerinin uygulanması, sınırlı kurumsal ve hükümet kullanım durumlarına odaklanmayı mümkün kılıyor.”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.