Ana Sayfa / Haberler / Blockchain Teknolojisi Corona Virüsü Tedavisine Yardımcı Olabilir
Blockchain Teknolojisi Corona Virüsü Tedavisinde Yardımcı Olabilir
Blockchain Teknolojisi Corona Virüsü Tedavisinde Yardımcı Olabilir

Blockchain Teknolojisi Corona Virüsü Tedavisine Yardımcı Olabilir

Kripto paraların altyapısını oluşturan blockchain teknolojisi corona virüsü tedavisinde yardımcı olabilir. Bu açıklamayı yapan ise Hong Kong Üniversitesi’nde görevli bir öğretim görevlisi.

Öğretim görevlisine göre corona virüsüyle daha kolay mücadele edilebilmesi için yapay zeka ve blockchain teknolojilerinden faydalanmak gerekiyor. Hong Kong Üniversitesi hukuk master (uyumluluk ve düzenleme) programı yöneticisi Syren Johnstone, 5 Şubat tarihli blog yazısında teknoloji sektörünün Wuhan virüsü salgınıyla ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Açıklamalarına Pekin yönetiminin kurumsal ve siyasi tercihler nedeniyle bağışları virüsle mücadele için etkili kullanamadığını belirterek başlayan Johnstone, sözleriyle ülkesinde dikkat çekti. Kendisine göre Çin hükümeti, mevcut durumda tüm bağışları hükümet destekli beş hayır kuruluşu ile aktarıyor ve bu durum hatalı. Konuya ilişkin bir yorum ise şu şekilde oldu:

“Hükümet, devlet destekli bu beş kuruluşun mevcut krizi yönetmeye uygun olduğunu söylüyor. Tarihsel ve güncel veriler, bu kuruluşların ana yükümlülüklerini yerine getirmekte zorlandığına işaret ediyor.”

Alibaba, SF Express ve Apple gibi şirketler tarafından yaygın olarak kullanılan blockchain ve yapay zeka teknolojileri, hayır kuruluşları tarafından da kullanılırsa daha etkili olacaktır. Dünyanın her yerinden aktarılan milyonlarca dolarlık yardımların gerekli alanlara iletilmesinde sorun yaşandığı ileri sürülmekte. Blockchain tabanlı teknolojilerin ise bu karmaşadan çıkma konusunda yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Dünya genelinde tanınan kripto para borsası Binance tarafından 2018 yılında blockchain tabanlı bir bağış platformu açılmıştı. Platform, dünya genelinde birçok noktada yaşanan doğal felaketlere milyonlarca dolarlık yardım aktarmayı başardı. Avustralya’da yaşanan yangın olayları için de bağış aktaran bu platformun benzerinin Çin’de yaşanan corona virüsü  salgınıyla mücadeleye de yardımcı olabileceği düşünülüyor. Hükümet yetkililerine aktarılan bu durum için henüz bir adım atılmış değil. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.