Ana Sayfa / Bitcoin / Borsalardaki Bitcoin Sayıları Belli Oldu!
Borsalardaki Bitcoin Sayıları Belli Oldu
Borsalardaki Bitcoin Sayıları Belli Oldu

Borsalardaki Bitcoin Sayıları Belli Oldu!

Her geçen gün binlerce yeni yatırımcıyı kendine çekmeyi başaran kripto paralar inanılmaz hacimlere çıkmayı başardı. Kripto para lideri olarak adlandırılan Bitcoin için borsalarda kaç adet tutulduğuna dair sayılar sonunda belli oldu. Twitter hesabı olan Ceteris Paribus tarafından kısa bir süre önce hangi borsada kaç tane Bitcoin bulunduğuna dair kapsamlı bir grafik paylaşıldı. Grafiğin oldukça şaşırtıcı veriler barındırdığını söylememiz gerek.

Borsalardaki Bitcoin Verileri
Borsalardaki Bitcoin Verileri Kaynak: Twitter

Yukarıdaki tablodan da görebileceğiniz üzere Huobi piyasaya hakim durumda. Tamı tamına 340 bin adet Bitcoin Huobi borsasındaki cüzdanlarda tutuluyor. Bu anlamda oldukça zengin kullanıcılara sahip olduklarını söyleyebiliriz. Huobi borsasının hemen arkasından ise 261 bin Bitcoin ile BitMEX geliyor. Huobi borsasında tutulan BTC’lerin 2019 yılında ciddi bir artış yaşandığını söylemek mümkün. Bunu aşağıdaki verilerden de görebilirsiniz.

Yukarıda verilen tabloda da söz konusu kripto para borsalarında tutulan BTC miktarlarındaki değişimleri görüyoruz. Huobi borsasının birkaç yıl içerisinde fırlama yaptığını kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz. Ceteris Paribus tarafından paylaşılan verilere göre çoğu kripto para borsasının cüzdanındaki BTC miktarı yıl genelinde ortalama 20-30 bin adetlik değişim gösterdi. Aynı süreç içerisinde Huobi’nin cüzdanındaki BTC miktarı ise neredeyse 200 bin adet artış gösterdi.

Kripto paraların günlük yaşamdaki kullanım alanlarının artması ile birlikte Bitcoin’e daha da rağbet olduğunu söylemek mümkün. Borsalarda tutulan miktarlara baktığımızda işin ne kadar ciddi boyutlara ulaşmış olduğunu da görebiliriz. Ülkemizde tutulan miktarlar bu kadar olmasa da kişi sayısı olarak oldukça fazla miktarda yatırımcıya ev sahipliği yapıyoruz. Ülkemizdeki borsalarda da binlerce Bitcoin bulunduğunu söylemek mümkün.

Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.