Ana Sayfa / Bitcoin / BTC fiyatı milim oynasa, burada milyon dolarlar uçuyor
Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri, 2017 boğa piyasasındaki değeri önemli ölçüde geride bıraktı

BTC fiyatı milim oynasa, burada milyon dolarlar uçuyor

BTC fiyatı milim oynasa, burada milyon dolarlar uçuyor

Bitcoin (BTC) cüzdanlarına dair paylaşılan istatistiklere göre, en zengin adreslerin sahip oldukları tutarlar milyar dolar seviyesinde. Öte yandan, içinde 1 milyon dolardan fazla meblağ bulunan cüzdan sayısının 17 binden fazla olduğu belirtiliyor.

Bitinfocharts tarafından yayımlanan verilerde, en zengin cüzdan adresinde 2,3 milyar dolardan fazla değerde BTC bulunduğu bilgisi yer alıyor.

Haber yayına hazırlandığı esnada içinde 227.502 BTC bulunan bu en zengin adres, önde gelen kripto para borsalarından Huobi’nin soğuk cüzdanına aitti. Verilere göre bu cüzdandaki Bitcoin miktarı, dolaşımdaki arzın (yaklaşık 18,4 milyon BTC) yüzde 1,23’üne denk geliyor.

En zengin 10 cüzdanda, dolaşımdaki BTC’lerin neredeyse %5’i var

En zengin 10 Bitcoin cüzdan adresi. Kaynak: Bitinfocharts

Listenin en tepesinde bulunan Huobi soğuk cüzdanında 227.502 BTC yer alıyor ve bu tutar haber yayına hazırlanırken 2,3 milyar dolardan daha fazla değerdeydi.

Hemen arkasından sıralanan ve sahipleri bilinmeyen üç cüzdanda toplam 267 bin BTC’den fazla mevduat yer alıyor. Bu da yaklaşık 2,7 milyar dolardan fazla ediyor.

Listenin beşinci sırasında Binance borsasına ait soğuk cüzdanlardan biri yer alıyor. Haber yayına hazırlanırken bu cüzdanda 73.436 BTC bulunuyordu.

Onuncu sırada yine bir borsaya rastlıyoruz. Bitfinex kripto para alım satım platformuna ait olan soğuk cüzdanda 63.501 BTC gözüküyor.

Kaynak: Bitinfocharts

Bitinfocharts verilerinde ayrıca, içinde bulunan tutara göre cüzdan adetleri de listelenmiş. Buna göre; içinde 10 milyon dolardan fazla değerde BTC bulunduran 2 bin 297 adet cüzdan adresi tespit edilmiş durumda. Dolar milyoneri seviyesindeki Bitcoin cüzdanları ise 17.076 adet gözüküyor.

Bitcoin balinalarının fiyatın 8.800 dolara düşmesini bekledikleri ifade edilmişti. Eğer bahsi edilen düşüş yaşanırsa, yüklü miktarda BTC alımı gerçekleştirecekler.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı !

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı ! Kripto piyasası veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in (BTC) gerçekleşmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.