Ana Sayfa / Bitcoin / BtcTurk CEO’su: “Bitcoin Fiyatının Düşmesi Yeni Kullanıcıları Çekiyor”
BtcTurk CEO'su: Bitcoin Fiyatının Düşmesi Yeni Kullanıcıları Çekiyor
BtcTurk CEO'su: Bitcoin Fiyatının Düşmesi Yeni Kullanıcıları Çekiyor

BtcTurk CEO’su: “Bitcoin Fiyatının Düşmesi Yeni Kullanıcıları Çekiyor”

Advertisements

Kısa bir süre önce Alternatif Piyasalar adlı programda konuşma yapan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri “Bitcoin fiyatının düşmesi yeni kullanıcıları çekiyor” açıklamasında bulundu. Uzun bir süredir düşüşte olan ve şu anda 7.051 dolardan işlem gören Bitcoin’in fiyatı düştükçe yeni kullanıcıların satın alımda bulunduğu açıklanıyor.

Bitcoin başta olmak üzere genel olarak dünyadaki finans durumunu ele alan Güneri’ye göre merkez bankalarının para basıp halkın cebine para koyması gerekmekte. Bu şekilde ülke içerisinde alışveriş ortamının sağlanması ve halkın temel ihtiyaçlarını gidermesi gerektiğinin altı çizildi. Ayrıca yaşanan küresel finans düşüşünün hali hazırda gelişmekte olan dijital dünyanın ne kadar önemli olduğunu bir  kez daha ortaya çıkardığını belirtiyor.

Bitcoin’in gereksiz bir biçimde eleştirildiğini düşünen Güneri, Petrol ile yapılan kıyaslamalara şu açıklamayı getirdi:

“Bitcoin’e eleştiri getirenlerin birçoğunun petrole de aynı eleştiriyi getirmesini bekliyorum. Gördüğü zirveden yüzde 80-90 aşağıda olan bir varlıktan bahsediyoruz. Piyasa fonksiyonları açısından bakıldığında Bitcoin piyasası petrol piyasasından çok daha likit, çok daha derin ve çok daha sağlıklı fiyat oluşumu var.”

Şu sıralarda Bitcoin’de çıkış beklenmesine rağmen yaşanan düşüşe ise şu şekilde açıklama getirildi:

“Finansal piyasalarda, özellikle likidite bir kriz [yaşandığı] zaman varlıkların kısa vadede özellikleri ortadan kalkıyor. Küresel sistem dolarla çalıştığı için günün sonunda birilerinin dolara ihtiyacı oluyor. İçinde bulunduğumuz kriz, ‘satabildiğin varlıkları sat’ dönemi […] 7/24 işlem görmesi, her satışın alışla karşılanması ve bireysel yatırımcı tabanının inanılmaz genişliyor olması Bitcoin’i öne çıkarıyor.”

“Dolar Değersizleşecek!”

ABD’nin yüklü miktarda para basmasına da değinen Güneri, ilerleyen dönemde bollaşan birimlerin değer kaybedeceğini belirtiyor. Burada bollaşan birim olarak doların belirtildiğine açıklık getirmek gerek. Tam da bu dönemde Bitcoin’in ise daha da nadirleşerek değer kazanacağına olan inanç tam gibi görünüyor. Özellikle de blok ödülü yarılanması zamanında bir çıkış yaşanacağının altı çiziliyor.

Bu Kripto Para Kartıyla Yapılan Harcamalarda %7 Geri Ödeme Alabilirsiniz

https://tr.linkedin.com/in/ozgurguneri

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin 2 bin dolar birden düştü !

Advertisements Bitcoin 2 bin dolar birden düştü ! Bitcoin fiyatı, 19.500 dolar civarında bir çift …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.