Ana Sayfa / Analizler / Bu 3 Altcoin Birimi Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!
Bu 3 Altcoin Birimi Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterecek!
Bu 3 Altcoin Birimi Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterecek!

Bu 3 Altcoin Birimi Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!

Advertisements

Kripto para analiz firması Santiment tarafından ortaya konulan verilere göre bu 3 altcoin birimi Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Birçok farklı metrik altında incelenen altcoinlerin kısa dönemde kripto para lideri BTC’den daha iyi bir grafik çizeceklerine inanılıyor.

Her bir kripto para birimini 3 günlük ortalamalarını 3 farklı metrik altında inceleyen Santiment, bunun sonucunda dikkat çekici verileri önümüze sürdü. İncelenen ilk metrik Günlük Aktif Adresler (DAA) olarak belirlendi. Bu metrikte belirlenen kripto paralarla etkileşime giren farklı adreslerin sayısı ve ortalamaları alınıyor. Metriğe göre de sinyallerin yukarı veya aşağı yönlü hareketlerine bakılmakta.

Verileri çıkartmak için kullanılan 2. metrik, yani Ağ Değeri – İşlemler Oranı (NVT) ise belirli bir ağda aktarılan değeri(işlem hacmi / token dolaşımı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırılıyor. Bu metrikte eğer işlem hacmi coinin piyasa değerinin altlarında kalıyorsa coinin değerli olduğu kabul edilmekte. Tam tersi durumda da varlığın değerini yitirmeye başlandığı düşünülüyor.

Analiz için kullanılan 3. metrik ise Tüketilen Duygu Hacmi olarak belirlenmiş. Twitter’da söz konusu kripto para ile ilgili paylaşımları takip eden bu metrik insanların düşüncelerini görüp puanlama yapıyor.

Öne Çıkan Coin: Maker

Maker: DAA metriğine göre 9 puan, NVT’ye göre 10 puan ve duygu hacmi olarak ise 5,5 puan alan Maker öne çıkmayı başardı. Toplamda 8.2 puan almayı başaran Maker, bu puanla boğa piyasalarının başlayabileceğine işaret ediyor.

Basic Attention Token (BAT): DAA metriğine göre 8.5 puan, NVT’ye göre 9.5 puan alan BAT, duyarlılık açısından da 6 puan alarak 8.2 ortalama elde etti. Bu ortalamaya göre Basic Attention Token yakın dönemde bir boğa piyasası yaşayabilir.

Etherum: DAA metriğine göre 5, NVT’ye göre 5.5 puan ve duyarlılık açısından da 6 puan alan Etherum 5.5 ortalama ile nötr bir piyasaya işaret ediyor.

Bitcoin: DAA metriğinden 3, NVT’ye göre 2 puan ve tüketilen duyarlılık açısından 6.5 puan alan Bitcoin 3.8 ortalamaya sahip. Bu ortalamanın da Bitcoin’de hafif düşüşe işaret ettiğini belirtmek gerek. Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.417 dolardan işlem görmekte olan BTC bir süredir erimeye devam ediyor. Piyasaların açılışından sonra da toparlayamazsa Bitcoin için kötü bir haftanın başlayacağını söyleyebiliriz.

Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Ethereum Fiyatı Bugün Bu Seviyeleri Görebilir!

Advertisements Ethereum Fiyatı Bugün Bu Seviyeleri Görebilir! Ethereum fiyatı güçlü bir artış başlattı ve ABD …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.