Ana Sayfa / Altcoinler / Bu Altcoin’e Yüzde 100 Ralli Yaptırdı

Bu Altcoin’e Yüzde 100 Ralli Yaptırdı

Advertisements

Bu Altcoin’e Yüzde 100 Ralli Yaptırdı

Decentraland’ın yeni özellikleri, artan dijital arazi satışları ve patlayan NFT piyasası, MANA’nın %100 rallisinin arkasındaki itici faktörler.

Dev Hacim

Geçtiğimiz yıl, dijital sanat piyasası patladıkça ve geliştiriciler çeşitli kullanım durumlarını denedikçe, misli olmayan tokenlar (NFT) zemin kazanıyor. NonFungible’dan alınan veriler, son 30 günde 58.400 NFT satışı ve 12.7 milyon dolarlık hacim olduğunu gösteriyor.

Aynı dönemde, blockchain tabanlı sanal dünya Decentraland’ın arkasındaki token olan MANA, NFT işlemlerinde 636.000 $’a ulaştı. Sanal gerçeklik platformu, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve oyuncuların keşfedebilecekleri, diğer oyuncularla etkileşime girebilecekleri ve diğer öğelerle birlikte arazi satın alabilecekleri dijital bir manzara sağlıyor.

Sektöre kripto koleksiyonları ve Cryptopunks, Sorare, Art Blocks ve Axie Infinity gibi oyunlar hakim. Bu tahsil edilebilir NFT’ler, profesyonel futbolcuların sanal kartlarından kripto sanatına ve kripto evcil hayvanlara kadar çeşitlilik gösteriyor.

NFT

2021’in ilk haftalarında MANA %68 arttı. Buna ek olarak, sektöre giren gerçek dünya yazarlarının bazı olumlu haberleri, mevcut rallinin biraz gerisinde kaldı. Örneğin, Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere Rick and Morty’nin yaratıcısı 19 Ocak’ta dijital sanat eserlerinden bazılarını açık artırmada satacağını duyurdu.

Son 30 günde MANA token, Nomics’in verilerine göre şeffaf hacimde 368 milyon dolarlık işlem gördü ve bu durum, önceki aya göre %257’lik bir artışı temsil ediyor.

Son zamanlarda, Decentraland piyasasındaki ortalama değer ve ticaret sayısı günde yaklaşık 20’ye düştü ve satışların %70’i arazi ve sanal mülkler şeklinde oldu.

Değiştirilemez LAND tokenları, bir bireyin arazi parsellerinin mülkiyetini temsil eder. Bu tokenlar, arazi ve sanal mülkler için koordinatlar gibi verileri içerir. Son dört ayda, en büyük işlem yaklaşık 150.000 $ değerindeydi.

MANA tokenlarının oyun içi mal ve hizmetleri satın almak için kullanıldığını ve ayrıca LAND işlemlerinden kaynaklanan ücretleri ödemek için kullanıldığını belirtmek gerekir.

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon, Decentraland’ı (DAO) yönetir ve koddaki tüm değişiklikler, akıllı kişilerden oluşan bir koleksiyon aracılığıyla gerçekleştirilir. MANA tokenı, sahiplerin politika güncellemelerine, arazi müzayedelerine ve yeni gelişmeler için sübvansiyonlara oy vermesine olanak tanıyor.

İlginç bir özellik, bu sanal dünyaya katılmanın, platform web tabanlı olduğu için indirme gerektirmemesidir.

NFT ve Yeni Özellikler Yeni Kullanıcıları Çekiyor

Son birkaç ayda Decentraland, ödemeler ve eşler arası iletişim dahil olmak üzere etkileşimli uygulamaları hayata geçirmek için gelişti.

Decentraland’da gözetim dışı, şeffaf ve denetlenebilir bir Sanal şans oyunları platformu da inşa ediliyor. Bu alanda oyuncular MANA tokenlarını veya DAI stablecoin’i kullanabilirler. Bir başka benzersiz özellik, işlemler Matic ağı üzerinden ikinci bir katmanda gerçekleştiği için Ethereum gaz ücretlerinin olmamasıdır. Sınırlı sayıda oyun bulunmasına rağmen, poker ve daha karmaşık oyunlar geliştirilmektedir.

17 Aralık 2020’de sesli sohbet özelliği eklendi. Bu, kullanıcıların sanal dünyada gezinirken birbirleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyor ve PlayStation ve Xbox gibi büyük platformlardan oyuncuların alışkın olduğu sosyal etkileşim türünü çoğaltıyor.

Decentraland, 20 Ocak’ta LAND API 2.0 sürümünü piyasaya sürdü ve bu yükseltme, piyasa yeri meta veri erişimini iyileştirmeye odaklandı. Güncelleme, LAND parselleri ve mülkleri hakkında verilere ihtiyaç duyan yapım araçları için daha anlaşılır bilgiler döndüren uç noktalar ekledi.

Son olarak, Non-Fungible (Misli Olmayan) Token (NFT) sanat sergileri MANA ekosisteminde izleniyor. NFT sanatının popülaritesi göz önüne alındığında, yeni özellik platforma yeni katılımcılar çekebilir. Platform ayrıca gerçek dünyadaki sanatçılarla birkaç canlı müzik etkinliğine ev sahipliği yaptı; konserler gibi açık hava etkinliklerinin COVID-19 salgını sırasında durma noktasına geldiğini düşünen akıllıca bir hareket bu.

Çok şey yaratılmış olmasına rağmen, bazı kritik özellikler henüz uygulanmadı. Bunlar arasında platformun mobil versiyonu, mikro ödeme altyapısı ve sanal gerçeklik platformlarıyla entegrasyon yer alıyor.

Alternatif bir sosyal analiz platformu olan TheTIE’den elde edilen veriler, son fiyat artışından önce artan sosyal ağ aktivitesinin geldiğini gösteriyor. Bu nedenle, MANA token takdirine bahse girenler için, sosyal ağ etkinliği verilerini izlemek faydalı olacaktır.

Decentraland, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve büyüyen NFT koleksiyonlarını ve dijital emlak sektörünü desteklemek için bir dizi yeni özellik ekledi.

Geliştirilmekte olan yeni özellikler de umut verici görünüyor, ancak genel olarak, henüz çok erken bir benimseme aşamasında olduğundan katılımcılar MANA’ya yatırım yapıp yapmamayı düşünürken kendi araştırmalarını yapmalı.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Advertisements Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu Cardano yükselişiyle göz dolduruyor. Belli ki, bu yükseliş birilerini kıskandırmış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.