Binance %20 İndirim

Bu Gelişme Sonrası Ripple’ın XRP’si Sert Yükseldi

Bu Gelişme Sonrası Ripple’ın XRP’si Sert Yükseldi

Yargıç Netburn, Ripple’ın SEC’e, şirket yöneticilerinden kişisel finansal bilgiler isteyen bankalara gönderilen altı celbi geri çekmesini emretti.

Ripple Lehine Alınan Karar

Blockchain tabanlı ödeme işlemcisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı devam eden yasal savaşında bir galibiyet daha elde etti. Yargıç, SEC’in Ripple yöneticilerinin kişisel banka kayıtlarına erişim talebini reddederek Ripple lehine karar verdi.Mart ayı başlarında SEC, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen için kişisel finansal bilgi talep ederek altı bankaya mahkeme celbi göndermişti.

İkili bu SEC’in bu hamlesini mahkemeye taşıdı ve XRP işlemleriyle ilgili tüm gerekli kayıtları sağlamayı kabul ettiklerini ancak kişisel mali durumlarının davayla ilgisi olmadığını iddia ettiklerini belirten bir önerge sundu. Dahası, avukatları SEC’in hareketini “tamamen uygunsuz bir erişim” olarak nitelendirdi.Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın yöneticileriyle hemfikir oldu ve önerilerini Cuma günü verdi. Sanıklardan bu tür kişisel banka bilgilerini almanın gereksiz olduğunu açıkladı. Açıklanan kararda şu ifadeler yer alıyor:

“SEC’in talepleri ve üçüncü taraf mahkeme celpleri daha geniş taleplerde bulunuyor. Ancak bu, Bireysel Davalıların XRP’yi halka açık piyasaya sunması veya satması ya da potansiyel yatırımcılara satışını teşvik etmesi ile hiçbir ilgisi olmayan muazzam bir özel finansal bilgi hazinesinin ifşa edilmesiyle sonuçlanacaktır.”

Sonuç olarak, karar SEC’e gönderilen mahkeme celplerini geri çekmesini emrediyor.

Kararın Ardından XRP Sert Yükseldi

Bu, Ripple’in SEC’e karşı bir hafta içinde kazandığı ikinci galibiyet anlamına geliyor. Bu haftanın başlarında, Hakim, firmanın SEC’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili dahili tartışmalarına erişim sağlamasına izin verdi.Ripple’in yerel tokenının boğa koşusunun ancak son mahkeme kararından sonra yoğunlaştığını belirtmek gerekiyor. XRP dün yaklaşık 1 $’lık işlem gördü ancak bugün yaklaşık %40 artarak 3 yılın en yüksek seviyesi olan 1.4 $’a ulaştı.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Cardano (ADA) İçin Yükseliş Ne Zaman Gelecek?

Cardano (ADA) İçin Satın Almak mı Yoksa Satmak mı Lazım?

Cardano fiyat analizi, gün için yükseliş eğilimi gösteriyor. Hafta boyunca, boğalar hareket halinde ve üç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.