Ana Sayfa / Analizler / Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, BNB, NEO, YFI, LINK
Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi
Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, BNB, NEO, YFI, LINK

Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, BNB, NEO, YFI, LINK

Alfred, bu “şüpheciliğin ve güvensizliğin” Bitcoin ( BTC ) için olumlu olacağına inanıyor çünkü “geleneksel insanlar teslim olduklarında, müşterileri ve ortakları tarafından önemli ölçüde daha yüksek fiyatlarla dahil olmaya zorlanacaklar.”

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç hafta içinde sürekli bir yükseliş trendi başlatmak için mücadele ederken, DeFi alanındaki belirli altcoin ve tokenler güçlü bir boğa koşusu içindeydi. Bu, tüccarların dikkatinin Bitcoin’den uzaklaştığını gösteriyor.

Günlük kripto piyasa verileri görünümü

Günlük kripto piyasa verileri görünümü. Kaynak: Coin360

Pantera Capital kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, DeFi alanının önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’i geçeceğine ve yaklaşık 100 kat büyüyeceğine inanıyor . 

Uzun vadede, çoğu analist kripto alanında aşırı yükseliş gösteriyor ancak yatırımcılar önümüzdeki birkaç gün içinde ne bekleyebilir? 

Kısa vadeli ticaret fırsatları sunabilecek kripto para birimlerine bir göz atalım ve her birinin kritik seviyelerini belirleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 27 Temmuz’da 10.500 $ ‘ın üzerinde kapandığında ve genellikle fiyat bu tür tersine dönme modellerinin kırılma seviyelerini yeniden test ettiğinde bir yükseliş ters baş ve omuz modeli tamamladı.  

BTC / USD günlük grafik

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

İdeal koşullarda, fiyat ters H&S modelinin boyun çizgisinin altına düşmemelidir, ancak alım satım ideal olmaktan başka bir şey değildir.

Ayılar, BTC / USD paritesini 3 Eylül’de boyun çizgisinin altına çekmesine rağmen, çok fazla satış yapılmadı, bu da boğaların daha düşük seviyelerden satın aldığını gösteriyor. Ancak, fiyat 10.500 $ seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığında bu satın alma kurur.

Bu nedenle parite şu anda 9,835 – 10,625 $ aralığında sıkışmış durumda. Ayılar 8 Eylül’de fiyatı aralığın altına çekemedikten sonra, boğalar bugün fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu.

20 günlük üssel hareketli ortalama (10.719 $), aralığın direncinin hemen üzerinde, bu nedenle, ayılar onu agresif bir şekilde savunacak. 

Bununla birlikte, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilir ve daha yüksek seviyeleri üç gün boyunca sürdürebilirse, düzeltmenin bittiğini gösterecektir. Bu, 12.460 $ ‘lık bir yeniden teste neden olabilir ve bu direnç aşılırsa, yükselişin devam etmesi muhtemeldir.

Parite kırılırsa ve 9,835 $ desteğinin altında kalırsa, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. 

BTC / USD 4 saatlik grafik

BTC / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde 10.625 dolarlık direnci savunduğunu gösteriyor, ancak fiyatı 10.200 dolar desteğinin altına çekemezlerse, boğalar bir kez daha aralığın genel direncini temizlemeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, agresif tüccarların atlaması muhtemeldir, bu da 11.400 $ ve muhtemelen 12.000 $ ‘a hızlı bir hareketle sonuçlanabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 10.200 $ desteğinin altına çekerse, 10.000 $ ‘a ve ardından 9.835 $’ a düşmek mümkündür. 

BNB / USD

Büyük kripto para birimlerinin çoğu bir dip arayışına girerken, Binance Coin ( BNB ) yükseliş trendini sürdürdü ve bir güç işareti olan 52 haftanın en yüksek seviyesini gördü .

BNB / USD günlük grafik

BNB / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi düşüş eğilimi oluşumunu gösteriyor olsa da, 12 Eylül’deki keskin hareket bu düşüş düzenini geçersiz kıldı.

Şu anda, BNB / USD çifti 32 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya ancak boğalar fiyatın 27.1905 dolarlık kritik desteğin altına düşmesine izin vermezse, 32 dolarlık bir yeniden test yapılması muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma fiyatı 38 dolara itebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar pariteyi 27.1905 $ ‘ın altına çekerse, mevcut hareketin bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir.

BNB / USD 4 saatlik grafik

BNB / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar, 4 saatlik grafikte uzun düşüş mumundan görüldüğü gibi 32 dolar seviyesini agresif bir şekilde savunuyor. Ancak olumlu işaret, boğaların paniğe kapılmaması ve dipten satın almaya devam etmeleridir.

Şimdi yine fiyatı 32 dolarlık direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ivme muhtemelen artacaktır, ancak fiyat tekrar 32 $ ‘dan düşerse, parite birkaç gün boyunca menzile bağlı kalabilir.

NEO / USD

Ayılar başarısızlığı lavabo ve sürdürmek için NEO bugün $ 21,97869 fiyatın itti boğalar tarafından $ 16,72441 çekti satın alma koparma seviyesinin altında.

NEO / USD günlük grafik

NEO / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar, 22-22.82612 $ direnç bölgesini agresif bir şekilde savunuyorlar, ancak NEO / USD çifti 20 günlük EMA’dan (18.54 $) geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, yukarı hareketin bir sonraki ayağı muhtemelen başlayacaktır. 25.23 $ ‘lık küçük bir direnç var ve bunun üzerinde ivmenin artması muhtemel.

Ancak, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse parite 16.72441 $ ‘a düşebilir. Bu desteğin altında bir arıza ve kapanış çok büyük bir olumsuzluk olacaktır. 

NEO / USD 4 saatlik grafik

NEO / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

22 dolar seviyesinin üzerine çıkamama, kısa vadeli boğaların kar rezervasyonunu çekebilirdi. Bu, fiyatı 20-EMA’nın altına çekti.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 19.27244 $ ‘ın (% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi) üzerinde tutabilirse, genel direnci temizlemek için başka bir girişim olasıdır.

19.27244 $ – 18.63376 $ desteğinin altında bir kırılma, ivmeyi zayıflatabilir ve 16.72441 $ ‘a düşebilir.

YFI / USD

31 Ağustos’ta başlayan Yearn.finance ( YFI ) düzeltmesi, 3.000 $ – 39.690 $ ‘dan başlayan tüm yükselişin% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 21.345 $’ a yakın bir destek buldu. 

YFI / USD günlük grafik

YFI / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar tarafından 21.345 dolarlık desteğin altına inmek için tekrarlanan girişimler başarısız oldu ve aralık 5 Eylül ile 8 Eylül arasında daraldı, bu da boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret etti.

Bu belirsizlik, 9 Eylül’de keskin bir yükselişle tersine döndü, bu da boğaların hakimiyetlerini yeniden ortaya koyduklarını gösterdi. Yükselişin bu sonraki ayağının hedef hedefi 46.632.46 dolar ve ardından 50.000 dolarlık psikolojik direnç.

Ancak, ayılar ralliyi 43.966.31 $ ‘dan durdurmaya çalışıyor. YFI / USD paritesini, rallinin en son ayağının% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına 31.011.37 $ ‘a indirebilirlerse, momentumun zayıflaması muhtemeldir. 

RSI’daki gelişmekte olan düşüş eğilimi ihtiyatlı olunmasını gerektiriyor ancak parite 34.068.74 $ – 31.011.37 $ destek bölgesinden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için başka bir girişimde bulunacak. 

YFI / USD 4 saatlik grafik

YFI / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar pariteyi 20-EMA’nın altına çekti, bu da kısa vadeli momentumun zayıfladığını gösteriyor. Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 31.011,37 dolar.

Parite 31.011,37 $ ‘dan keskin bir şekilde yükselirse, boğalar fiyatı 43.966,31 $’ da genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

LINK / USD

Chainlink ( LINK ), 6 Eylül’den bu yana 13.28 $ seviyesinden üç kez geri döndü, ancak olumlu işaret, ayıların fiyatı trend çizgisinin altına çekemediği, bu da daha düşük seviyelerde alım yapıldığını gösteriyor.

LINK / USD günlük grafik

LINK / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

LINK / USD çifti trend çizgisinden tekrar yükselirse, boğalar fiyatı 13,28 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, paritenin ivme kazanması ve düşüş trendi çizgisine yükselmesi muhtemeldir.

Bu seviyenin yine bir direnç görevi görmesi muhtemeldir, ancak boğalar onu geçebilirse parite 17.7777 $ ‘a yükselebilir.

Ancak, ayılar fiyatı trend çizgisinin altına çekerse, zayıflık gösterecek ve bu da 8,908 $ ‘a düşebilir. Böyle bir hareket çok büyük bir olumsuzluk olur ve duyguları incitir.

LINK / USD 4 saatlik grafik

LINK / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde 13.28 $ seviyelerini savunduğunu gösteriyor, ancak olumlu işaret, boğaların fiyatın 11 $ seviyesinin altına düşmesine izin vermemiş olmasıdır. 

Parite mevcut seviyelerden veya trend çizgisinden geri dönerse, boğalar fiyatı 13,28 $ direncinin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, ivme artabilir ve 15 dolara hızlı bir hareket olasıdır.

Ayılar batarsa ​​ve fiyatı trend çizgisinin altında tutarsa ​​bu yükseliş görüşü geçersiz olacaktır.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

eToro Ağustos ayının en popüler kripto varlıklarını açıkladı

eToro Ağustos ayının en popüler kripto varlıklarını açıkladı. Küresel yatırım platformu eToro’dan gelen yeni veriler, Ağustos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.