Ana Sayfa / Altcoinler / Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Advertisements

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Yatırımcılar düşüşlerde Bitcoin biriktiriyor ve 11.600 doların üzerindeki bir kırılma, yükseliş trendini 12.000 dolara kadar sürdürebilir.

Skew’den alınan veriler, Bitcoin’in (BTC) esas olarak kurumlara hitap eden bir borsa olan LMAX Digital üzerindeki spot hacminin perakende odaklı borsaları geride bıraktığını gösteriyor. Bu, kurumsal yatırımcıların gelecekte fiyatın yükselmesini bekledikleri için pozisyon oluşturabileceklerine işaret ediyor.

Spot alımların yanı sıra, kurumsal yatırımcıların türev piyasasına katılımı da artmış durumda. Arcane Research’ten elde edilen veriler, rekor sayıda yatırımcının Bakkt Bitcoin borsasından Bitcoin teslim aldığını gösteriyor.

Traderlar için yararlı olabilecek bir başka metrik de volatilite. Bitcoin opsiyon verileri, para opsiyonlarındaki görece volatilitenin 16 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor. Bu, yatırımcıların yakın gelecekte büyük bir düşüş beklemediklerini, dolayısıyla pozisyonlarını korumak için daha büyük bir miktar ödemeye istekli olmadıklarını gösteriyor.

Veriler, kurumsal yatırımcıların yukarı yönlü bir hareket için konumlandıklarını gösterse de, perakende traderlar fiyat hareketini yakından takip etmeli ve ancak bir trend hareketi başladıktan sonra pozisyonlar almalıdır.

Gelecek hafta trend bir hareket başlatabilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin (BTC), son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (11.137 $) üzerinde duruyor. Alıcılar, düşüşü 20 Ekim’de 11.165 $ desteğe satın aldı, bu da daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru 11.719 $ direncini yeniden test edebilir. Bu seviyedeki bir kırılma, ilk hedef 12.000 $ ve ardından 12.460 $ olan yukarı hareketi sürdürebilir.

Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hareketli ortalamalar yükseliyor ve bağıl güç endeksi 61’in üzerinde. Bu, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Parite düşüş trendi çizgisinden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket fiyatı 10.500 $ ‘lık bir sonraki desteğe çekebilir.

4 saatlik grafik, düşüşte tamamlanacak ve 11.165 doların altında kapanacak (UTC saati) düşüş eğilimi gösteren bir üçgen modeli oluşturdu. Bu düşüş kurulumunun 10.611 dolarlık bir desen hedefi var.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, düşüş paterni geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, ayılar tarafından kısa sürede kapatılabilir ve 12.000 $’lık bir ralli ile sonuçlanabilir.

Yavaş yavaş yükselen 20-EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğalara küçük bir avantaj sunuyor.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), 21 Eylül’de 200 günlük basit hareketli ortalamanın (0,077 $) altına düştü. Ancak ayılar bu hareketten yararlanamadı ve fiyatı 0,066841 doların altına çekemedi. Bu, boğaların daha düşük seviyeleri satın aldığını gösteriyor.

XLM / USD kuru yükselen bir kanal oluşturdu ve boğalar fiyatı 0,084584 Dolar’daki genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Ayılar, 17 Ekim’de genel direnci savunsa da, boğalar fazla yer bırakmadı.

Parite hareketli ortalamaların üzerinde kalırsa, alıcılar fiyatı 0,084584 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 0.10 $’a yükselebilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Yavaş yavaş yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Parite kanalın üzerinde kırıldı ancak boğalar engeli 0,084584 dolardan aşamadı. Bununla birlikte, olumsuz yönde, ayılar fiyatı 0,079239 $’lık % 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına çekemedi.

Bu, boğaların fiyatı tekrar genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacağını gösteriyor. Başarılı olurlarsa, kartlarda 0,091042 $’lık bir ralli olacak.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, 0,076546 dolara fiyatın düşmesi mümkündür. Bu seviyenin altında bir kırılma, kanalın destek hattında bir düşüşe neden olabilir.

CRO / USD

Azalan üçgen 14 Ekim’de Crypto.com Coin (CRO) 0.144743 $ desteğinin altına düştüğünde tamamlandı. Bu düşüş kurulumunun 0,10607 dolarlık bir fiyat hedefi bulunuyor.

Bununla birlikte, boğalar 200 günlük SMA’yı 0.121 $’dan korumaya çalışabilir. Bu seviyeden bir sıçrama, kırılma seviyesini 0.144743 $’a yeniden test edebilir. Düşüş trendinde, traderlar en az direnç yolu aşağı yönlü olduğu için 20 günlük EMA’ya (0.144 $) rallilerde satış yapıyorlar.

Bu nedenle, CRO / USD kuru 20 günlük EMA’dan geri çevrilirse, hissin düşüşe geçtiğini gösterecek. Satıcılar daha sonra fiyatı tekrar 200 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, düşüş 0.10607 dolara kadar uzayabilir.

20 günlük EMA düşüyor ve RSI aşırı satım bölgesinin derinliklerine geriliyor. Bu durum avantajın ayılarda olduğunu gösteriyor. Ancak, kısa vadede bir yardım rallisi göz ardı edilemez.

4 saatlik grafik RSI da aşırı satım bölgesinin derinliklerine düştü. Bu, panik satışı anlamına geliyor ve genellikle böylesine yoğun bir satış turundan sonra küçük bir geri dönüş meydana geliyor.

Ayılar avantajlarını pekiştirmeye çalışacağından, herhangi bir rahatlama rallisinin 20-EMA’da satışla karşılaşması muhtemeldir.

Parite yükselip 0.144743 $’lık kırılma seviyesinin üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü geçersiz hale gelecektir. O zamana kadar her rallinin bir satış fırsatı olarak görülmesi muhtemel.

BNB / USD

Binance Coin (BNB) 16 Ekim’de 31.9798 $’dan düştü ancak boğalar dipten ani desteği 29.5646 $’dan satın aldı. Bu, önceki direnç seviyesinin artık desteğe döndüğünü gösteriyor.

Yükselen 20 günlük EMA (29.06 $) ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 200 günlük SMA (19.95 $) da yükselmeye başladı, bu da uzun vadeli trendin boğalar lehine olduğunu gösteriyor.

Alıcılar BNB / USD paritesini 32 $ – 33.3888 $ direnç bölgesinin üzerine itebilirse, momentum toplanabilir ve kartlarda tüm zamanların en yüksek değerleri yeniden test edilebilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına düşürür ve sürdürürse, zayıflık sinyali verecek.

Ayılar 31-32 dolarlık bölgeyi agresif bir şekilde savunuyor. Düzleştirilmiş 20-EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu denge, fiyatı 29.5646 doların altına düşürebilir ve sürdürebilirlerse ayılar lehine eğilecektir. Bu destek kırılırsa, 28 dolara ve ardından 26 dolara düşüş mümkün.

Tersine, eğer boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecektir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 51.50 $’ın üzerinde bir kırılmada tamamlanacak ve kapanacak ters bir baş ve omuz modeli oluşturmaya çalışıyor. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın altındaki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ancak 2 Ekim ve 16 Ekim’de mum çubuklarındaki uzun kuyruklar, boğaların trend çizgisindeki düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru tekrar 51.50 $’a yükselebilir.

Bu seviyenin üzerindeki bir kırılma ve kapanma (UTC saati) yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Ters kurulumun desen hedefi 61.50 $’dır.

Ayılar kuru trend çizgisinin altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket pariteyi birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı tutabilir.

4 saatlik grafik, trend çizgisindeki toparlanmanın 47,7845 doların üzerinde kalmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, satın almanın daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. 20-EMA aşağı eğiliyor ve RSI negatif bölgede yer alıyor.

Bu nedenle, ayılar trend çizgisi desteğini kırmak için bir şansa daha sahip. Bunu yapmayı başarırlarsa, kur 42 dolara düşebilir. Tersine, eğer boğalar fiyatı 47.7845 $ ‘ın üzerinde tutabilirse, 50 $’ a ve ardından 51.50 $ ‘a hareket olası.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Ripple Şimdi Bu Devasa Seviyelere Gidiyor!

Advertisements Ripple Şimdi Bu Devasa Seviyelere Gidiyor! Ripple (XRP), sıkışıp kaldığı ticaret aralığından çıktığından beri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.