Ana Sayfa / Altcoinler / Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para

Traderlar, Bitcoin’in yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için bir tetikleyici bekliyor gibi görünüyor. Bu durum gerçekleşirse XLM, MIOTA, XMR ve XTZ partiye katılabilir.Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın tereddütleri, boğaların ve ayıların bir sonraki trend hareketi başlatmak için bir tetikleyici beklediğini gösteriyor.

Boğalar, fiyatı genel direncin üzerine çıkarmak için pozitif bir katalizör arıyor. Aksine, ayılar, kısa vadeli bir zirveyi doğrulayabilecek herhangi bir zayıflık belirtisi beklentisiyle bekliyor olabilir.Tetikleyici olabilecek olay, 14 Nisan’da Coinbase’in COIN hissesi için Nasdaq listelemesidir. Başarılı bir listeleme, kripto boğaları tarafından alkışlanır, çünkü bu, gelecekte geleneksel yatırımcılar tarafından artan kripto benimsemesini işaret edebilir. Tersine, Coinbase listesine ılık bir karşılama ayıları cesaretlendirebilir.

Onchain göstergesi HODL dalgaları, hem uzun vadeli yatırımcıların hem de kısa vadeli spekülatörlerin gelecekte daha yüksek seviyeler bekledikleri için kar almadığını gösteriyor. HODLerların sayısındaki artış genellikle bir yükseliş işaretidir, ancak taze para kurursa ve piyasa yönünü tersine çevirmeye başlarsa bir sorun haline gelebilir.

Böyle bir durumda, kısa vadeli spekülatörler muhtemelen önce paniğe kapılıp pozisyonlarını terk edecekler. Bu, salınım traderlarının duruşlarını vurabilir ve satışı yoğunlaştırabilir, daha derin bir düzeltme için yol açabilir.

Piyasalar bir tetikleyici beklerken, yükseliş hissinden yararlanabilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

BTC / USDT

Bitcoin, 10 Nisan’da 60.000 $ genel direncin üzerine çıktı ve 61.301,21 $’a ulaştı, bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.825,84 $’a ulaştı. Bununla birlikte, boğalar fiyatı 60.000 $’ın üzerinde tutmakta zorluk çekmeye devam ediyor ve bu da ayıların sert direncine işaret ediyor.

Fiyat henüz 60.000 $’ın üzerine çıkmadı, bu da ters baş ve omuz modelinin hala tamamlanmadığı anlamına geliyor.

Ayılar, küçük fırsat penceresinden yararlanmaya ve fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (57.513 $) çekmeye çalışacak. Bu destekten güçlü bir sıçrama, 61.825,84 doların üzerine çıkma olasılığını artıracaktır.

Böyle bir durumda, BTC / USDT kuru, fiyatı 69.540 dolara ve ardından 79.566 dolara itebilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Öte yandan, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 50 günlük basit hareketli ortalamada (54.723 $) kritik desteğe meydan okuyabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, eğilimdeki olası bir değişikliğin ilk göstergesi olacaktır.

4 saatlik grafik, ayıların 60.000 $’ın üzerinde aktif olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın 20-EMA’nın altında kalmasına izin vermemesidir. Bu, boğaların her küçük düşüşte düşük seviyeleri satın aldıkları anlamına geliryor.

Boğalar fiyatı bir kez daha 60.000 $’ın üzerine çıkarabilirse, parite tüm zamanların en yüksek seviyesine meydan okuyabilir. Aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, 57.600 $’a düşmek mümkündür. Bu destek kırılırsa, bir sonraki durak 55.600 dolar olabilir.

XLM / USDT

Stellar Lumens (XLM) bugün 0,60 $ direncinin üzerine çıktı ve 0,65 $’dan 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Bir varlık 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığında, bu bir güç işaretidir çünkü traderların fiyatın daha da yükselmesini beklediklerinden satın almak için acele ettiklerini gösterir.

Yükselen 20 günlük EMA (0,46 $) ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilirse, XLM / USDT kuru, 0,72 dolara ve ardından 0,85 dolara ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların başka planları olduğunu gösteriyor. Agresif boğaları tuzağa düşürmeye ve fiyatı 0,60 doların altına çekmeye çalışıyorlar. Boğalar, fiyatın 0,55 doların altına düşmesine izin vermezse, düşüşlerde birikim önerecektir. Bu gelişme duyguları olumlu tutacaktır.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 0,55 doların altına çekerse, 20 günlük EMA’ya bir düşüş mümkündür. Bu desteğin altında bir kırılma, boğaların hakimiyetini kaybettiğini gösterecektir.

4 saatlik grafik paritenin 0.60 doların üzerinde kapandığını gösteriyor ancak boğalar bu güç üzerine inşa edemedi. Ayılar fırsata atladı ve fiyatı 0,60 $’lık kırılma seviyesinin altına geri çekti.

Bununla birlikte, ayılar fiyatı 20-EMA’ya çekemezse, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösterecektir. Bu, yukarı hareketin yeniden başlama olasılığını artıracaktır. Tersine, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

MIOTA / USDT

IOTA (MIOTA) yükselişte. Boğalar, 10 Nisan’da fiyatı psikolojik olarak önemli seviyenin üzerine 2 $’a itti. Boğalar kırılmayı sürdürebilirse, yukarı hareket bir sonraki hedefe 2.35 $ ve ardından 2.60 $’da ulaşabilir.

Yükselen 20 günlük EMA (1.66 $) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 2 doların üzerinde tutamazsa, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’ya çekmeye çalışabilir. Mart ayındaki rallinin mevcut ayağının başlamasından bu yana boğalar bu desteği başarıyla savundular.

Bu nedenle, fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar yükselirse, duyarlılığın pozitif kaldığını ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın altındaki bir kırılma, ayıların geri dönüş yaptığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, 2 $’ın üzerinde kar alımı yaptığını gösteriyor. MIOTA / USDT kuru şimdi yükselen 20-EMA’ya düşebilir. Fiyat bu seviyeye geri dönerse, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

Aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, parite düşüşünü 50-SMA’ya kadar uzatabilir. Böyle derin bir düzeltme, yukarı hareketin bir sonraki ayağının başlangıcını geciktirebilir.

XMR / USDT

Monero (XMR), 10 Nisan’da 268,60 Dolarlık direncin üzerine çıktı ve bu da yükseliş trendinin yeniden başlayabileceğini gösteriyor. Boğalar kırılmayı sürdürebilirse, altcoin bir sonraki hedefe 334 $ ve ardından 384 $’a yükselebilir.

Yükselen 20 günlük EMA (258 $) ve 75’in üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 288.60 $’ın üzerinde tutamazsa, XMR / USDT kuru 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu destekten güçlü bir sıçrama, hissiyatın pozitif kaldığını ve boğaların düşüşte alım yaptığını gösterecek. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak.

Öte yandan, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, duyarlılıkta olası bir değişiklik önerecektir. Bu, 50 günlük SMA’ya (232 $) düşüşle sonuçlanabilir.

4 saatlik grafik, ayıların ralliyi 300 $’dan psikolojik direncin yakınında durdurmaya çalıştığını, ancak boğaların çok fazla pes etmediğini gösteriyor. 20-EMA’ya düşüşü satın aldılar ve fiyatı 300 doların üzerine çıkardılar.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, talebin azaldığını ve traderların kar edindiğini gösterecektir. Bu, fiyatı 250 dolara çekebilir.

XTZ / USDT

Tezos (XTZ) güçlü bir yükseliş trendinde 5 Nisan’da 5.64 $’lık sert genel direncin üzerine çıktı ve 7 ve 8 Nisan’da kırılma seviyesinin başarılı bir şekilde yeniden testini tamamladı. Altcoin yükseliş trendine devam etti ve 10 Nisan’da 7.21 $’a yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

20 günlük EMA (5.42 $) yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğalara avantaj sağlıyor. Güçlü bir yükseliş trendinde, traderlar her küçük düşüşü agresif bir şekilde satın aldığından, düzeltmeler genellikle bir ila üç gün sürer.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, traderların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor. Fiyatı 7.21 doların üzerine çıkarabilirlerse, XTZ / USDT kuru bir sonraki hedefe 8.14 dolara yükselebilir.

Olumsuz yöndeki en büyük destek 20 günlük EMA’dır. Fiyat bu desteği geri alırsa, duyarlılığın yükselişe geçtiğini gösterecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı tekrar 7.21 $’ın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Tersine, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’daki geri çekilmeyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyatı 6,85 doların üzerine çıkarabilirlerse, 7,21 doların yeniden test edilmesi mümkündür. Bu direncin kırılması, yükselişin bir sonraki ayağını başlatacak.

Bu varsayımın aksine, parite kırılır ve 20-EMA’nın altında kalırsa, 50-SMA’ya Fiyat . Boğaların bu desteği agresif bir şekilde savunması muhtemeldir çünkü fiyat 29 Mart’tan bu yana 50-SMA’nın altına düşmedi.

Bununla birlikte, boğalar 50-SMA’daki düşüşü engelleyemezse, fiyat hareketi 5.40 dolara ve ardından 4.60 dolara kadar uzayabilir.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Dogecoin'de Çöküş Devam Ederken Elon Musk'tan Sürpriz Açıklama Geldi

Dogecoin’de Çöküş Devam Ederken Elon Musk’tan Sürpriz Açıklama Geldi

Sosyal medyada yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto paralardan biri olan Dogecoin son birkaç gündür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.