Ana Sayfa / Bitcoin / Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı
Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı
Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı

Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı

El Salvador içerisinde bulunan bir köyde köylüler artık nakit para yerine Bitcoin kullanmaya başladılar. Nakit paranın yerini Bitcoin’e bıraktığı köyde halkın da bu durumdan memnun olduğu belirtiliyor.

Kendi aralarındaki birçok işlemde Bitcoin kullanmaya başlayan köylüler uzun bir süredir bankacılık uygulamalarına erişemediği için buna yönelmişler. Hayatlarını kolaylaştıran Bitcoin’le birbirlerine para gönderip almaya başlayan köylüler işlem ücretini kısmak içinse Wallet of Satoshi isimli bir uygulama kullanıyorlar. Bu sayede çok daha ucuza birbirlerine para gönderebilen köylüler nakit paraya ihtiyaç duymuyor.

Bitcoin topluluğunun hayali olan ve insanların nakit para kullanmak yerine kripto paraya yönelmeleri El Salvador içerisindeki köyde başlamış oldu. El Zonte adındaki bu köydeki neredeyse tüm halk bankacılık hizmetlerine erişim sağlayamadığı için Bitcoin’i tercih ediyor.

Micheal Peterson adlı kişi tarafından organize edilen ve Bitcoin Beach adı verilen bir proje kapsamında bölgedeki köylerde Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmasına yaygınlık kazandırılıyor. Proje yetkilileri tarafından yapılan açıklamada köylü öğrencilerin okullarda belirli başlı görevleri yerine getirmeleri durumunda Bitcoin’le ödüllendirildikleri de bildirildi. Bu sayede okulla ilgilenen ve karşılığında para kazanan öğrenciler de durumlarından oldukça memnunlar. Öğrenciler corona virüsü nedeniyle henüz okullarda eğitim alamasalar da belirli başlı ve kalabalık ortamda olmadıkları görevler karşılığı aylık para kazanabiliyor.

El Salvador’da bulunan El Zonte köyünde öğrenciler ve halk Bitcoin kazanmaktan ve kullanmaktan oldukça memnun görünüyorlar. Uzun bir süredir bankacılık hizmetlerine de erişimi bulunmayan köylüler bu sayede birbirlerine kolayca para gönderip alabilmekteler. Kripto para topluluğunun hayali olan bu durumun küçük çaplarda da olsa başlamış olması bile büyük bir heyecan uyandırmaya yetti. Topluluğun önde gelen isimlerinin temennisi ise bu durumun bölgede daha fazla yaygınlık kazanması ve Bitcoin’in daha çok kişi tarafından benimsenmesi olarak kaydedildi.

Arap Liderler Bitcoin ve Etherum Hakkında Özel Toplanacaklar

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Elon Musk’tan İlginç Açıklamalar: Her şey bir şakaydı!

Teknoloji dünyasında adından en çok söz ettiren isimlerden Elon Musk, son birkaç aydır kripto dünyasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.