Ana Sayfa / Haberler / Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı
kripto haberleri

Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı

Advertisements

Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı.

Geçiş halindeki dijital varlıkların güvenliğini sağlamaya yardımcı olan kripto güvenlik firması Fireblocks, B Serisi finansman turunda 30 milyon dolar topladı.

Finans Turu

Finans turu, girişim şirketi Paradigm tarafından yönetildi. Tura katılan diğer yatırımcılar arasında Fireblocks’un mevcut destekçileri Galaxy Digital, Digital Currency Group, Swisscom, Cyberstarts, Tenaya Capital ve Cedar Hill Capital yer aldı.

Yatırımın bir parçası olarak, Paradigm kurucu ortağı Fred Ehrsam da Fireblocks’un yönetim kuruluna katıldı.

CEO Michael Shaulov, taze sermaye ile Fireblocks ekibini ve altyapısını ölçeklendirmeyi planlıyor. Firma, önümüzdeki üç ay içinde mühendislik ekibini ikiye katlayarak 100 kişiye çıkarmayı ve ayrıca satış, pazarlama ve destek fonksiyonlarında personel işe almayı planlıyor.

Planlanan işe alımlar, Fireblocks’un mevcut 70 kişiden oluşan çalışan sayısını önümüzdeki birkaç ay içinde yaklaşık 130’a çıkaracak.

Ölçeklendirme Planları

Fireblocks’un ölçeklendirme planları, kripto piyasası, yatırımcılardan ilgi görmeye devam ederken ortaya çıkıyor. Fireblocks, borsalar, tezgah üstü alım satım masaları ve hedge fonları gibi kurumsal müşterilerin varlıklarını güvenli bir şekilde aktarmalarına yardımcı olur. Shaulov, firmanın şu anda 120’den fazla ticari müşteriye hizmet verdiğini söyledi.

Shaulov, “Yıl sonuna kadar, yaklaşık 150 müşterimiz olacak. İş gerçekten hızlı büyüyor. Pazara geleneksel fintech şirketleri ve bankalar da dahil olmak üzere birçok yeni müşteri geldiğini görüyoruz” diyor.

Shaulov, orada belirli isimleri paylaşmayı reddetti, ancak daha fazla detayın 2021’in başlarında açıklanabileceğini söyledi. Shaulov’a göre, pilot uygulamalar ve müşterilerin sonundaki onay süreçleri zaman alıyor.

İş Performansı

Shaulov, iş performansına gelince, Fireblocks’un geçen ay ağı aracılığıyla 23 milyar dolarlık varlığın transferine yardımcı olduğunu söyledi. Haziran 2019’da altyapısını başlattığından bu yana firma, toplamda 150 milyar doların üzerinde dijital varlık temin etti.

Ehrsam yaptığı açıklamada, “Fireblocks, yeni dijital varlık operasyonları oluşturmak veya mevcut olanları ölçeklendirmek isteyen tüm işletmeler için başvurulacak bir araç haline geldi. Fireblocks Network’ün ve ekibinin geçen yıl olağanüstü büyümesi, kurumsal müşteriler için ortaya çıkardıkları muazzam değeri kanıtlıyor” vurgusu yapıyor.

Önümüzdeki yıl Fireblocks, diğer ilgili alanların yanı sıra dijital ödemeler, bankacılık ve işlemlerde yenilikleri keşfetmeyi planlıyor.

 

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Barclays Eski Yöneticisi Kripto Para Destekli Banka Kuruyor

Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı

Advertisements Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı. The Times’ın 9 Ocak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.