Binance %20 İndirim
Bitcoin Gözünü Bu Seviyeye Dikmiş Durumda! 7 Temmuz BTC Analiz

Bu Seviyelerden Bitcoin Alınır mı? 13 Kasım BTC Analiz

Bitcoin fiyatı arka arkaya üç gün düşerek %6,5 değer kaybetti. Devam eden satışlarla fiyatlar %3,8 daha düşebilir ve 16.000 dolarlık desteği yeniden test edebilir. Peki, kripto pazarındaki yavaşlamadan korkan alıcılar yeni bir toparlanma aşamasını tetikleyecek mi?

2022’deki son düşük desteğin 18.400-18.250 dolarda önemli bir kırılması, kripto piyasasının geçen yıl başlayan devam eden düşüş eğilimini uzatabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolardan %75.93 düşmüş durumda ve şu anda 16.531 dolardan işlem görüyor.

Son 24 saatte, BTC fiyatı %2 düştü ve yavaş yavaş 16.000 dolarlık psikolojik desteğe yaklaşıyor. Bununla birlikte, hacimdeki düşüş, devam eden düşüşün desteklendiği bir momentuma sahip olduğunu gösteriyor. Ancak, kripto piyasası daha fazla olumsuz bir olay yaşamadıkça, fiyatların 16.000 dolarlık destekten geri dönmesi muhtemel. Böylece Bitcoin, düşüş ivmesini tamamlama girişiminde kırılan 18.200 dolar direncinde küçük bir rahatlama rallisine tanık olabilir. Ayılar 18.200 dolar seviyesinin altında tutunabilirse, sonraki yeniden test 16.000 dolar seviyesinin altına düşebilir. Daha olumlu senaryoda, 18.400 dolarlık direncin kırılması, piyasadaki son düzeltmenin durdurulduğuna işaret edecektir. Bahsedilen seviyeden bir toparlanma, fiyatı 20.800 sınırına getirebilir.

Teknik veriler

Göreceli Güç Endeksi: Günlük RSI eğimindeki yükseliş durumu, satın alma faaliyetinin 16.000 dolar civarında arttığını gösteriyor.

EMA: Düşen önemli EMA’lar, Bitcoin fiyatında genel bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Ek olarak, bu EMA’lar herhangi bir geri çekilmeye karşı önemli bir direnç sağlayabilir.

Direnç seviyeleri: 20.800 ve 22.000 dolar
Destek seviyeleri: 16..000 ve 13.000 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.