Ana Sayfa / Altcoinler / Bu Tweet, Bitcoin ve Altcoin Piyasasını 288 Milyar Dolar Dump’ladı!
kripto para

Bu Tweet, Bitcoin ve Altcoin Piyasasını 288 Milyar Dolar Dump’ladı!

Bu Tweet, Bitcoin ve Altcoin Piyasasını 288 Milyar Dolar Dump’ladı!

Tek bir tweet, Bitcoin ve altcoin piyasasını çöküşe sürükledi ve kripto para piyasasını uçurumun kenarına itmeyi başardı. Son 24 saat içinde piyasadan 9,6 milyar dolarlık kripto para, tasfiye edildi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içi en düşük 51.000 dolar seviyesine geriledi ve 11.000 dolardan fazlasını aniden sildi.

Tek bir tweet, Bitcoin ve altcoin piyasasını çöküşe sürükledi

Bitcoin 51.000 dolar seviyesine ulaştı ve en iyi altcoin’ler BTC’den daha da sert kayıplar gördü. Çöküşü tetiklediği iddia edilen haber, “FXHedge” adlı şüpheli bir Twitter hesabı tarafından yayınlandı. Tweet, sosyal medyada tur attıktan sonra 54 dakika içinde kripto para piyasasından 288 milyar doları silmeyi başardı. Bu makaleyi yazarken, anonim kaynaklara atıfta bulunmasına ve yorumları devre dışı bırakmasına rağmen paylaşım 4.700’den fazla beğeni aldı.  ABD Hazinesinin birkaç finans kurumunu kripto para biriminde kara para aklamakla suçladığı yönünde doğrulanmamış bir manşet, kripto para birimi piyasasında hasara neden oldu.

Sonuç olarak uzmanlar,  Bitcoin ve altcoin piyasalarındaki düşüşü ABD Hazinesinin kripto paralar aracılığıyla gerçekleştirilen kara para aklamayı engelleyebileceği yönündeki spekülasyonlara bağlıyor. Compound Finance’ın genel danışmanı Jake Chervinsky, kara para aklama davaları ABD Adalet Bakanlığı’nın kapsamına girdiği için tweet’i inandırıcı bulmadığını yazıyor. Jake Chervinsky, aynı anda birkaç finans kurumunu suçlamanın “olağandışı” olacağını da ekliyor:

BUNU İNANDIRICI BULMUYORUM. TWEETİN KENDİSİ ŞÜPHELİ: HAZİNE KARA PARA AKLAMA TALEP ETMİYOR (DOJ YAPIYOR) VE AYNI ANDA BİRKAÇ FİNANSAL ARACI ALEYHİNE AÇILAN BİR DAVA OLAĞANDIŞI OLURDU. AYRICA, CEZAİ SORUŞTURMALAR KESİNLİKLE GİZLİ TUTULUR VE NADİREN SIZDIRILIR. İSİMSİZ “KAYNAKLAR” TARAFINDAN AÇIKLANAN BİLGİLERE İKNA OLMADIM.

Öncü Bitcoin Borsasından Popüler Altcoin’e Listeleme Müjdesi!

Bir tweet’in yüz milyarlarca trader’ı tasfiye edeceği gerçeği…

FXHedge’in geçmişte yanlış iddialarda bulunma geçmişi olduğu unutulmamalıdır, bu da piyasa fiyatlarını düşüren iddialarının dikkatle değerlendirilmesi gerektiği anlamına gelir.  Gerçek olma ihtimali orta derecede olan bir tweet’in yüz milyarlarca trader’ı tasfiye edeceği gerçeği, bu tür söylentilere karşı oldukça hassas olan kripto piyasasının kırılganlığını ortaya çıkardı.

Twitter kullanıcıları, piyasayı yanlış bilgilerle hareket ettirmek için önemli olduğu iddia edilen bilgiler paylaşabilirler. Mart ayı başlarında sahte bir ZeroHedge hesabı, Apple’ın Bitcoin’e girmesiyle ilgili sahte bir tweet yayınladıktan sonra viral oldu.   Son gelişmeler Bitcoin ve altcoin piyasalarının olgunlaşmadığının da açık bir göstergesidir.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Ethereum Classic nedir

Ethereum Classic Nedir?

Ethereum Classic yada “Diğer Ethereum” olarak da bilinen, merkeziyetsiz, halka açık ve sansürlenmesi imkansız bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.