Ana Sayfa / Altcoinler / Bu ülkede kriptoya altından daha fazla yatırım yapılıyor
Bitcoin ve Altın Yarışında Kazanan Taraf Altın Olabilir

Bu ülkede kriptoya altından daha fazla yatırım yapılıyor

Advertisements

Bu ülkede kriptoya altından daha fazla yatırım yapılıyor

Yeni rapora göre kripto paralar, Rusya’da en popüler yatırım araçlarından birini teşkil ediyor.Altın sektöründe dev bir piyasa geliştirme organizasyonu olan Dünya Altın Konseyi, 20 Ekim’de Rusya’da bireysel altın yatırımlarıyla ilgili bir rapor yayınladı.

Rapora göre kripto para, Rusya’da birikim hesapları, döviz, gayrimenkul ve hayat sigortasından sonra en popüler beşinci yatırımcı aracı konumunda yer alıyor. Yüzde 17 orana sahip kripto parayı yüzde 16 ile altın izliyor.

Rapor, Rusya’nın çeşitli şehirlerinden 2.023 yatırımcıyla yapılan çevrimiçi ankete dayanıyor. Anket katılımcıları, anketten önceki 12 ayda en az bir yatırım yapmış aktif yatırımcılardan oluşuyor.

Rusya’da son bir yıldaki yatırımlar. Kaynak: Dünya Altın Konseyi

Rapora göre Bitcoin (BTC) gibi kripto paralar Rusya’da oldukça popüler ve erişilebilir bir yatırım aracı olmaktan faydalanıyorlar. Diğer yandan altın, eğitim ve güven eksikliği nedeniyle ana akım bir yatırım aracı değil.

Dünya Altın Konseyi şöyle açıkladı:

Kripto paraların yükselişi, bireysel yatırımcılar arasındaki tercihi yansıtıyor. Rusya’daki yatırım piyasası şekil aldıkça, farklı yatırım ürünleri için de olanaklar artacak ve altının buna yanıt vermesi gerekecek.”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Jed McCaleb XRP Satma Hızını Arttırdı!

Advertisements Jed McCaleb XRP Satma Hızını Arttırdı! XRPArcade’den Leonidas Hadjiloizou, XRP Ledger’ından alınan verilerin Jed …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.