Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / Bu Yıl Bitcoin ve Altın Arasındaki Yarışın Kazananı BTC Oldu
Binance %20 İndirim

Bu Yıl Bitcoin ve Altın Arasındaki Yarışın Kazananı BTC Oldu

Artık 2021 yılının sonlarına gelinirken Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki çekişmeye ilişkin sonuçlar da gelmeye devam ediyor. Buna göre ikilinin yıllık performansı göz önüne alındığında yarışı Bitcoin kazanmış gibi görünüyor.

Bitcoin Yatırımcısının Yüzü Gülerken Altın Yatırımcısı Zarar Etti!

Bitcoin (BTC) Son 1 Yıllık Performans

CoinMarketCap üzerinden alınan verilere göre Bitcoin (BTC) yıla 26.300 dolarlık noktadan giriş yaptı. Şu anda ise 50.000 doların hemen üzerinden işlem gören kripto para lideri yılı yaklaşık 2 kat kazançla noktalamaya hazırlanmakta.

Spot Altın Son 1 Yıllık Performans

Ezeli rekabetteki diğer taraf olan spot altın ise geçtiğimiz yılın sonlarında 1869 dolar noktasından işlem görüyordu. Şu anda ise bu seviyenin altında 1803 dolardan işlem gören altın yatırımcısını bir miktar zarara sokmuş durumda.

Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki yarışın 2021 yılında da kazananı kripto para lideri olmuş durumda. Yatırımcısına bu yıl yaklaşık 2 kat kazanç sunan BTC yıl içerisinde 68.789 dolara kadar çıkış yapmıştı. Bunun ardından gelen düşüş trendiyle şu anki noktasına gerileyen BTC buna rağmen yatırımcısına yıllık bazda kazanç sunmayı başardı.

Bu yıl çeşitli spekülatif haberlerle gündeme gelen Bitcoin (BTC) çokça konuşuldu. Gelen yasak ve kısıtlamalara rağmen durdurulamayan Bitcoin’in 2022 yılındaki performansı da merakla bekleniyor.

Metaloni İle Metaverse Ve Okyanusun Karanlık Sularında Savaşmaya Başlayın!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.